Wybory parlamentarne u bukmacherów

w Polska, autor:

Wyniki tegorocznych wyborów parlamentarnych można było obstawić w polskich legalnych zakładach bukmacherskich. Co ciekawe oficjalne wyniki są lekkim zaskoczeniem, ponieważ mimo że wszyscy bukmacherzy największe szanse na zwycięstwo przypisywali Prawu i Sprawiedliwości to jednak 44% poparcia jakie uzyskała partia rządząca jest zdecydowanie poniżej prognoz zakładów wzajemnych online, które szacowały wynik PiS na 47,5%, wyniki zarówno Koalicji Obywatelskiej jak i Lewicy zostały wytypowane niemal idealnie: bukmacherzy przyjmowali zakłądy na wyniki 27,5% w przypadku Koalicji Obywatelskiej i 12,7% w przypadku Lewicy. Ostateczny wynik obydwu komitetów to 27,24% i 12,5%, na pewno zaskoczeniem okazał się wynik PSLu, ponieważ w zakładach bukmacherskich znaleźliśmy zakłady na 6,2% poparcia, a partia Władysława Kosiniaka-Kamysza otrzymała 8,58%, największym zaskoczniem zarówno dla obserwatorów sceny politycznej jak i dla legalnych punktów bukmacherskich był wynik Konfederacji, która miała nie dostać się do Sejmu, a uzyskała 6,79 % głosów.

Można było również obstawić rozstrzygnięcia pojedynków liderów poszczególnych list. W tym przypadku nie doszło do wielu niespodzianek, ponieważ w większości okręgów wygrywali kandydaci wskazywani przez bukmachera i tak było między innymi w Kielcach, gdzie Zbigniew Ziobro dostał więcej głosów niż Bartłomiej Sienkiewicz, czy też w Krakowie gdzie Małgorzata Wasserman otrzymała więcej głosów niż Paweł Kowal, podobnie w Katowicach Mateusz Morawiecki uzyskał lepszy wynik niż Borys Budka. Jednak w trzech przypadkach to typerzy mieli szanse zyskać przy stawianiu kuponów, ponieważ lider łódzkiej listy KO zdobył więcej głosów niż Piotr Gliński, Grzegorz Schetyna przegrał z jedynką PiS – Mirosławą Stachowiak-Różecką, a Barbara Nowacka okazała się gorsza od Marcina Horały.

Użytkownicy mogli również obstawić frekwencję, ale tu nie można było liczyć na wygraną, ponieważ bukmacherzy obstawiali, że frekwencja przekroczy 57%, a w tegorocznych wyborach mieliśmy do czynienia z rekordową blisko 62% frekwencją. Wszystkie te zakłady dostępne były u bukmachera BETFAN, który słynie z nietypowych możliwości obstawiania wydarzeń rozrywkowych, społecznych i kulturalnych.