Współpraca Highlight Games z Infront ws. hokeja

w Świat, autor:

Zajmująca się wirtualnymi sportami firma Highlight Games podpisała nową umowę z firmą Infront – wyłącznym partnerem Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IHHF). W ramach umowy Infront będzie dostarczał Highlight Games archiwalne zdjęcia z zawodów o Mistrzostwo Świata w tej dyscyplinie.

Highlight Games wpadło na pomysł, by wykorzystać te obrazy w swoich grach. Gracze będą więc mogli wybrać spotkanie pomiędzy dwiema potęgami światowego hokeja i postawić na kilka dostępnyych rynków. Wirtualne spotkanie będzie opatrzone losowo wybranymi obrazami pochodzącymi z archiwów historycznych turniejów mistrzowskich. Zawartość będzie obejmowała spotkania z udziałem reprezentacji Kanady, Rosji, Szwecji USA, Finlandii, Czech, Słowacji, Danii i Norwegii.

Założyciel Highlight Games Limited, Stewart Whittle, powiedział: 

To ważny krok w planach działań produktowych firmy Highlight, w momencie, w którym rozszerzamy nasze portfolio gier, by trafić do nowych klientów i miejsc. Hokej jest popularny w wielu krajach i jesteśmy pewni, że fani na globalnych rynkach gamingu, zakładów bukmacherskich i loterii będą podekscytowani mogąc zaangażować się w ten nowy i wiarygodny content. Uzyskaliśmy wyjątkowo pozytywny odzew odnośnie naszych produktów na żywo i liczymy na to, że będziemy dalej tworzyć w oparciu o ten sukces, gdy w 2020 roku wypuścimy nasz nowy produkt związany z hokejem na lodzie z naszymi międzynarodowymi partnerami.

WIceprezes Infront ds. sprzedaży i operacji mediów, Amikam Kranz, dodał:

Zawsze szukamy innowacyjnych sposobów, by rozpowszechnić Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie IIHF, a Highlight Games oferują nowy kierunek na osiągniecie tego celu. Te unikalne gry są doskonałą wizytówką tego turnieju i liczymy na to, że zwiększymy zasięg tych zawodów na całym świecie.

Zdjęcia zostaną wykorzystane przez Highlight przy tworzeniu na wyłączność gry symulującej Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie organizowane pod egidą IIHF. Będzie ona dostępna w formatach pojedynczego spotkania, ligi i turnieju, a poza tym wypuszczone zostaną gry przeznaczone na międzynarodowy rynek loteryjny.

Naszym zdaniem

Za sprawą odwołania zdecydowanej większości wydarzeń sportowych, virtuale zyskują w ostatnim czasie na popularności. Trend ten ma szansę utrzymać się również po zakończeniu pandemii, gdyż jakość tych gier jest coraz lepsza, a co za tym idzie zapewniają one coraz ciekawsze wrażenia ich użytkownikom. Dostawcy wirtualnych gier i loterii, tacy jak Highlight Games, Pin Projekt czy Betsys, mogą teraz liczyć na jeszcze większe zainteresowanie ze strony operatorów, a ich branża wydaje się mieć świetlaną przyszłość.


Źródło: https://sbcnews.co.uk/igaming/2020/04/06/highlight-games-secures-iihf-deal-with-infront/