Włochy: Partypoker wraca na rynek z licencją

w Świat, autor:

Od 1. kwietnia 2020 roku należąca do grupy GVC Holdings platforma pokerowa Partypoker znów będzie mogła prowadzić legalną działalność na terenie Włoch. To powrót marki na tamtejszy rynek po czterech latach przerwy.

Nowa licencja uprawnia Partypoker do prowadzenia gier pokerowych na prawdziwe pieniądze dla obywateli Włoch. Tym samym, pełna lista turniejów oferowanych przez tego operatora stanie się dostępna dla graczy z tego kraju.

Grupa dostała pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie Półwyspu Apenińskiego niedługo po tym, jak rządzący w tym kraju Ruch Pięciu Gwiazd wprowadził całkowity zakaz reklamowania wszelkich form hazardu.

Szef serwisu Partypoker, Tom Waters powiedział: „Pomimo ostatnich zmian, które ograniczają marketing we Włoszech, rynek pokerowy w tym kraju pozostaje ekscytującą okazją dla Partypoker. Nie możemy się doczekać, by ulepszać i rozwijać nasz produkt i ofertę w 2020 roku, i wnieść na włoski rynek pokerowy nowe możliwości”.

Partypoker – czołowy gracz na rynku pokera online

Partypoker to jeden z najdłużej działających serwisów zajmujących się pokerem online. Swoją działalność rozpoczęli w 2001 roku, a obecnie zrzeszają ponad 80 tysięcy zarejestrowanych graczy. Serwis należy obecnie do światowego gracza na rynku igamingowym, GVC Holdings i oferuje swoje usługi w 14 różnych językach.

Poker online w Polsce 

Chociaż polski rynek hazardowy został w dużej mierze uregulowany za sprawą ostatniej nowelizacji Ustawy Hazardowej z 2017 roku, kwestia pokera online pozostaje w dalszym ciągu zaniedbana. W efekcie gracze logujący się z terytorium Polski nie mogą legalnie uprawiać tej dyscypliny. Kary finansowe za złamanie tego zakazu mogą być bardzo dotkliwe i sięgnąć 120 stawek dziennych, powiększonych o udowodnione kwoty zdeponowane i wygrane w tych serwisach.

Naszym zdaniem

Chociaż włoskie władze w ostatnim czasie bardzo mocno zaostrzyły prawo dotyczące hazardu i reklamowania go, ich przepisy dotyczące branży i tak pozostają znacznie bardziej liberalne niż w Polsce. Tyczy się to zarówno kasyn online, które w naszym kraju zostały objęte państwowym monopolem, jak i internetowego pokera, który jest nad Wisłą w dalszym ciągu nielegalny. Przydałoby się, żeby ta gra karciana, uznawana na arenie międzynarodowej za sport, została w końcu zalegalizowana, tym bardziej, że w Polsce nie brakuje graczy osiągających w niej sukcesy na arenie międzynarodowej.


Źródło: https://www.igamingbusiness.com/news/gvc-s-partypoker-secures-italian-gaming-licence