William Hill z nowym dyrektorem ds. finansowych

w Świat, autor:

Znany na całym świecie brytyjski bukmacher William Hill ogłosił, że jego nowym dyrektorem finansowym zostanie Adrian Marsh. Dołączy on również do składu rady nadzorczej firmy jako jej dyrektor wykonawczy. Nowy CFO zastąpi na tym stanowisku Ruth Prior, o której odejściu poinformowano w ubiegłym miesiącu. Była dyrektor finansowa WH dołączy teraz do Element Materials Technology.

Adrian Marsh pracował przez ostatnie siedem lat na tym samym stanowisku w DS Smith. Obecnie piastuje również stanowisko dyrektora konsultanta w John Wood Group, gdzie jest również prezesem Komitetu ds. audytu. Wcześniej pracował również dla sieci Tesco jak Dyrektor ds. podatków, skarbu i finansów przedsiębiorstwa.

Dyrektor generalny grupy William Hill, Ulrik Bengtsson powiedział: “Z przyjemnością witam Adriana w zarządzie. Jako sprawdzony dyrektor finansowy firmy notowanej na FTSE z doświadczeniem w przeprowadzaniu fuzji, wykonywanu umów oraz w finansach na rynku amerykańskim i europejskich, będzie mógł wnieść do William Hill znaczący wkład w realizację strategii i jest doskonałym dodatkiem do naszego zespołu.”

Z kolei sam Marsh powiedział: „Jestem niezwykle podekscytowany dołączając do William Hill w tak kluczowym momencie w historii firmy i z niecierpliwością czekam, by wesprzeć Ulrika i resztę zarządu w realizacji ich planów wzrostu na przyszłość.”

Grupa William Hill w tej chwili skupia swoją uwagę przede wszystkim na amerykańskim rynku, na którym kontynuuje swoją dynamiczną ekspansję. W tym celu niedawno nawiązali współpracę z popularną stacją telewizyjną CBS Sports, która ma zapewnić grupie promocję i dostęp do widzów tej amerykańskiej telewizji. Wszystko to jest rozwinięciem trzyetapowej strategii zapoczątkowanej w 2017 przez ówczesnego CEO Andrewa Lee, mającej na celu przemianę znanego brytyjskiego bukmachera w globalne przedsiębiorstwo, skupione wokół działalności cyfrowej.

Naszym zdaniem

Ciąg dalszy zmian u bukmachera William Hill. Brytyjska firma, która nieco przespała moment transferu usług bukmacherskich do Internetu, obecnie szybko nadrabia zaległości i odzyskuje dla siebie coraz większy udział w rynku. Kluczową rolę dla odgrywają dla niej Stany Zjednoczone, dlatego też zatrudnienie dyrektora finansowego z doświadczeniem w operacjach na rynku amerykańskim wydaje się przemyślanym posunięciem. Wiele wskazuje na to, że William Hill w najbliższym czasie znowu będzie rozdawał karty na globalnym rynku zakładów bukmacherskich.

Źródło: https://www.reuters.com/article/us-william-hill-cfo/william-hill-names-ds-smiths-adrian-marsh-as-cfo-idUSKBN20B0PJ
https://www.gamblinginsider.com/news/8601/william-hill-appoints-adrian-marsh-as-cfo