William Hill wycofuje się ze Szwecji.

w Świat, autor:

Władze bukmachera William Hill potwierdziły, że podjęły decyzję o zamknięciu swojego szwedzkiego biura w Sztokholmie. 

Jak poinformowano w komunikacie brytyjskie zakłady wzajemne zamierzają do końca 2020 roku wyprowadzić się ze stolicy Szwecji. Decyzja ta została podjęta między innymi przez zmianę strategii, która zakłada zwiększenie wydajności poszczególnych zespołów, które odpowiedzialne są za rozwój konkretnych produktów znajdujących się w portfolio grupy. William Hill poinformował, że w ramach procesu podjęto rozmowy z 57 pracownikami sztokholmskiego biura i zaproponowano im możliwość przeniesienia się do biur Centrum Rozwoju Technologicznego, które znajdować się będzie w Krakowie i docelowo zatrudnienie ma otrzymać tam 50 osób. Oprócz tego części pracownikom zaproponowano przeprowadzkę do biura William Hill w Leeds.

 Przyjmujemy podejście zespołowe do rozwoju poszczególnych części produktu, w którym zespoły są dostosowane do obsługiwanego obszaru biznesowego. Wymaga to od nas zbudowania odpowiedniej liczby zespołów o odpowiednich umiejętnościach, co oznacza, że musieliśmy podjąć trudne decyzje dotyczące lokalizacji naszych biuro. Dlatego po analizach zdecydowaliśmy, że naszym celem jest zamknięcie biura w Sztokholmie do końca roku, migracja pracy i potencjalnie, w niektórych przypadkach, przenosiny do Krakowa lub Leeds

komunikat William Hill

Duże zmiany w całej firmie

To nie jedyne zmiany reorganizacyjne podjęte przez William Hill. Ulrik Bengtsson, pełniący funkcję dyrektora naczelnego, poinformował, ze zmieni się struktura firmy. Działające do tej pory oddzielnie oddziały online i naziemne zostaną połączone w jeden departament. Poinformowano, że poprowadzi nim Phil Walker, który do tej pory odpowiadał ze część online. Decyzja została podjęta w celu spodziewanego ożywienia rynku w 2021 roku. Tym samym William Hill podejmie wysiłki, które pozwolą mu maksymalnie skoncentrować się na przygotowaniu oferty na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2021 roku.

Jest to ostatnia kolejne poważna zmiana organizacja w William Hill na przestrzeni ostatniego roku. Jesienią 2019 poinformowano o zamknięciu ponad 700 punktów naziemnych przyjmowania zakładów. Dodatkowo w ostatnim czasie zespół bukmachera opuściło wiele osób związanych z nim przez lata. W związku z połączeniem oddziału online i naziemnego kolejną taką osobą jest Nicole Frampton, która była związana z William Hill od 10 lat. 

William Hill szykuje się do ekspansji w USA

W ubiegłym tygodniu agencja Reuters podała do opinii publicznej informację, że firma zebrała 224 miliony funtów w drodze emisji praw do akcji. Firma potwierdziła w komunikacie, że gotówka jest potrzebna do wzmocnienia bilansu i wykorzystania szybko rozwijającego się rynku zakładów sportowych w USA. Główni gracze w branży starają się jak najlepiej wykorzystać potencjalny boom, odkąd Sąd Najwyższy złagodził ustawę federalną zakazującą zakładów sportowych w maju 2018 r. William Hill, który zawarł w tym celu partnerstwo z Eldorado Resorts, a następnie Caesars Entertainment. Pierwsza reakcja rynku była jednak negatywna i spowodowała spadek ceny akcji o 3,5%. Inwestorzy obawiają się, że tak gwałtowna reakcja mogła być spowodowana również wpływem epidemii koronawirusa na branżę hazardową. Tym bardziej, że przychody online William Hill spadły o 3% w porównaniu do poprzedniego roku, i o 21% w poprzednim okresie sześciu tygodni.