William Hill i CBS Sports bliscy rozpoczęcia współpracy

w Świat, autor:

Już wkrótce może zostać podane do wiadomości publicznej, że jeden z największych brytyjskich bukmacherów, Willam Hill rozpocznie współpracę ze stacją telewizyjną CBS Sports. Kooperacja ma być na ostatnim etapie finalizacji i ma objąć rynek amerykański.

Partnerstwo z amerykańską stacją ma zapewnić obecność bukmachera w mediach za Oceanem i ma być niejako odpowiedzią na ostatnie działania konkurencji. W ostatnim czasie konglomerat gamingowy Stars Group podpisał umowę ze konglomeratem medialnym FOX, a GVC Holding, do którego należą m. in. Ladbrokes Coral i bWin, z portalem Yahoo Sports.

CBS Sports, które jest częścią nowopowstałego konglomeratu medialnego ViacomCBS, jest dostępna w około 61 milionach amerykańskich gospodarstw domowych. Wśród dostępnych w tej stacji programów znaleźć można m. in. wyłączne relacje z niedzielnych spotkań dywizji AFL ligi futbolu amerykańskiego NFL, mecze lig akademickich czy koszykarską ligę NBA.

Szczegóły umowy pomiędzy obydwoma podmiotami nie są, póki co znane. Nie wiadomo na ile i czy w ogóle ich wspólne działania będą przypominał współpracę ich konkurentów z rynku bukmacherskiego i telewizyjnego. Biorąc jednak pod uwagę potencjał każdego z przedsiębiorstw i ich zasięg na rynku amerykańskim, jasne jest, że mogą liczyć na obopólne korzyści.

William Hill – bukmacher w przebudowie

Poprzedni dyrektor generalny William Hill, Philip Bowcock ogłosił w 2017 roku rozpoczęcie składającego się z trzech kroków planu. Jego celem jest przekształcenie jego firmy tak, by ukierunkować ją na działalność online. Ma to pomóc w odzyskaniu utraconych na rzecz innych globalnych bukmacherów udziałów w globalnym rynku. Jego następca, powołany na stanowisku we wrześniu ubiegłego roku Ulrik Bengsston, kontynuuje dzieło cyfryzacji usług tego buka.

Naszym zdaniem

W obecnym czasie największe marki praktycznie straciły możliwość samodzielnego osiągania zadowalających wyników na skalę globalną. Trend ten jest najlepiej widoczny na przykładzie Ameryki Północnej, gdzie w ostatnim czasie obserwowane są liczne połączenia, takie jak DraftKings z SBTech czy Gateway Casinos and Entertainmant z Leisure Acquisition Corp. Przyszłość rynku gamingowego, i nie tylko zresztą, będzie więc najprawdopodobniej oparty na współpracy największych marek, które dzięki obopólnym umowom będą poszerzać swoje wpływy.

Źródło: https://sbcnews.co.uk/sportsbook/2020/02/10/william-hill-advances-its-us-agenda-with-imminent-cbs-sports-deal/
https://sbcnews.co.uk/europe/2017/02/24/william-hill-pushes-three-point-recovery-plan-2017/