USA: stan Waszyngton bliski legalizacji bukmacherki

w Świat, autor:

Prawodawcy stanu Waszyngton sprawdzają obecnie dwa projekty ustaw dotyczących legalizacji hazardu sportowego. Jedna z nich znajduje się w tym momencie w Izbie Reprezentantów Stanu Washington, a druga w Senacie. Jest bardzo prawdopodobne, że obie zostaną poddane pod głosowanie jeszcze w tym roku.

Nowe ustawy dotyczą m. in. zezwolenia dla prowadzących kasyna plemion indiańskich na prowadzenie działalności bukmacherskiej, która obecnie jest w dużej mierze skupiona wokół offshore’owych stron internetowych. Ostatnie rozmowy na ich temat wśród polityków dają nadzieję, że zakłady bukmacherskie zostaną zalegalizowane jeszcze tej wiosny.

Lokalna gazeta Seattle Times informuje, że Komisja Budżetowa Izby głosowała ostatnio nad Ustawą 2638, przy czym zdecydowana większość deputowanych skłoniła się ku przyjęciu jej – 25 z nich było za przy zaledwie 7 głosach oddanych przeciw ustawie. Jest więc wielce prawdopodobne, że już niedługo zostanie poddana głosowaniu na głównym forum Izby Reprezentantów Stanu Waszyngton.

Wnioskodawcą ustawy jest Strom Peterson, który jest przekonany, że ustawa zostanie ostatecznie wprowadzona. Liczy on na to, że jej projekt trafi wkrótce do Senatu, jako główny argument podając wspomniane powyżej głosowanie w Komisji Budżetowej. Jego zdaniem kolejne głosowania będą jedynie formalnością. 

Jeśli obydwa projekty ustawy zostaną ostatecznie przegłosowane w Senacie i Izbie Reprezentantów, wówczas pozostanie jedynie czekać na podpis Gubernatora Jaya Insleego. Niemniej, nie brakuje również głosów sprzeciwu wobec wprowadzeniu nowej legislacji hazardowej. Oponuje m. in. operator gier karcianych Maverick Gaming, który lobbuje za przesunięciem terminu głosowania, by przeprowadzić kolejne badania rynkowe.

Na wprowadzenie nowej ustawy najbardziej liczą oczywiście Indianie. Przedstawiciel plemienia Payallup powiedział, że indiańskie ludy zdążyły już przygotować swoje kasyna na wprowadzenie nowych usług, dodając, że wierzy, że na wprowadzeniu nowej ustawy skorzysta cały stan Waszyngton.

Naszym zdaniem 

Ofensywa hazardowa w USA trwa nadal. Kolejne stany wprowadzają coraz to nowe legislacje, a sam amerykański rynek gamingowy ma ogromny potencjał i bardzo dobre perspektywy na kolejne wzrosty. Teraz wszystko w rękach polityków, którzy wydają się coraz chętniej decydować na wprowadzanie praw hazardowych lub rozszerzanie ich zapisów. Ewentualne upowszechnianie hazardu w USA gwarantuje dalszy rozwój rynku gamingowego w skali globalnej.

Źródło: https://calvinayre.com/2020/02/12/business/sports-gambling-may-come-to-washington-by-spring-after-latest-approval/