USA: kolejny stan rozważa legalizację zakładów bukmacherskich

w Świat, autor:

Niedawno informowaliśmy o zalegalizowaniu zakładów bukmacherskich przez Indianę oraz szanse na podobny krok ze strony władz Kalifornii, a już kolejny stan USA rozważa wprowadzenie podobnych regulacji. Dwóch senatorów z Vermont wstępnie zgłosiło projekt ustawy, która ma pozwolić mieszkańcom tego stanu obstawiać zakłady na różnego rodzaju wydarzenia sportowe. Warto odnotować, że ustawa ma obejmować przede wszystkim zakłady sportowe na urządzeniach mobilnych.

Autorami nowego prawa są senatorzy Michael Sirotkin i Richard Sears, którzy mają nadzieję, że ich stan zacznie czerpać dochody z branży, które, póki co trafiają do innych stanów oraz na czarny rynek. Sam regulacje dotyczyłyby niemal wyłącznie zakładów online, gdyż w Vermont nie ma kasyn ani innych placówek ukierunkowanych na hazard.

Póki co, pomysł senatorów spotkał się z mieszanymi reakcjami, ponieważ Vermont nie posiada żadnego zawodowego zespołu sportowego, ani nawet futbolowej lub koszykarskiej drużyny na szczeblu uniwersyteckim. Niemniej, miejsce to cieszy się sporą popularnością wśród turystów z sąsiadujących stanów, takich jak Nowy Jork czy New Jersey, których z pewnością ucieszyłaby możliwość obstawienia zakładu będąc w Vermont.

Projekt ustawy garściami czerpie z regulacji wprowadzonych do tej pory przez inne stany, które zdecydował się na legalizację zakładów. Zgodnie z jej zapisami zakup licencji kosztowałby operatorów 10 000 dolarów rocznie, a podatek od przychodów z zakładów brutto miałby wynieść 10%. Projekt zakłada również, że operatorzy mogliby odpisywać ewentualne straty od podatku. Ustawodawcy przewidzieli również sprzedaż licencji na działalność typu „fantasy sport” – miałyby one kosztować 5 000 dolarów.

Naszym zdaniem 

Przedstawiciele stanu Vermont w amerykańskim Senacie najwyraźniej pozazdrościli sukcesów branży bukmacherskiej w sąsiadujących stanach. W ostatnich dniach na legalizację tego typu działalności zdecydowały się władze New Hampshire, a sam Gubernator tego stanu, Chris Sununu postawił zakład na wygranie Super Bowl przez New England Patriots. Wiele wskazuje na to, że Amerykanie zakochali się w obstawianiu i w najbliższym czasie możemy się spodziewać, że kolejne jurysdykcje będą decydowały się na legalizację branży. Nas ciekawi czy pewnego dnia za Wielką Wodą zagości również któryś z polskich bukmacherów.

Źródło: https://calvinayre.com/2020/01/10/business/vermont-eyes-possible-sports-gambling-legalization/