Unibet sponsorem Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn

w Sponsoring, autor:

Początek roku 2020 w sporcie upłynie nam pod znakiem Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które odbędą się między 9. a 26. stycznia 2020 roku na terenie Szwecji, Norwegii i Austrii. Co ważne, na Euro wśród 24 zespołów biorących udział w imprezie nie zabraknie tym razem Biało-czerwonych, którzy nie zdołali zakwalifikować się na poprzedni turniej tej rangi.

W ostatnich dniach, grupa Infront, która jest odpowiedzialna za organizację tej imprezy od strony medialnej poinformowała, że nawiązała współpracę sponsorską z Unibet. Na temat kooperacji ze znanym bukmacherem należącym do Kindred Group wypowiedział się wiceprezes Infront, Julien Ternisien: „Decyzja Kindred Group o rozszerzeniu swojej obecność na Mistrzostwach Europy EHF wiele mówi o tym jaki wpływ miał jej sponsoring podczas kobiecej imprezy w 2018 roku. Ponadto fakt, że sprzedano wszystkie osiem pakietów na męską imprezę uwidacznia to, w jaki sposób sponsorzy w dalszym ciągu cenią męską piłkę ręczną.”

W temacie współpracy wypowiedział się także globalny szef ds. sponsoringu Kindred Group, Timothy Mastelinck: „Piłka ręczna cały czas zyskuje na popularności, a w efekcie dyscyplina ta jest coraz chętniej obstawiana. Napędza nas pasja do współzawodnictwa i fair play, to wartości, które dzielimy z EHF, więc kontynuowanie partnerstwa było dla nas logiczne. Chcemy oferować naszym klientom uczciwe, przejrzyste i bezpieczne doświadczenia gamingowe i zapewnić by byli świadomi swoich działań podczas obstawiania, ażeby mogli grać odpowiedzialnie.”

Swoje trzy grosze dodał także sekretarz generalny Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, Martin Hausleitner: „Fakt, że wszystkie osiem pakietów zostało sprzedanych to świetne wieści i podkreśla to atrakcyjność piłki ręcznej dla firm, a my nie możemy doczekać się organizacji największych Mistrzostw Europy EHF, które odbędą się w przyszłym miesiącu. Zobowiązanie Kindred Group do współpracy z odpowiednią organizacją pozarządową jako część umowy pokazuje, że znaleziono wartościowego partnera dla EHF Euro w 2020 roku”.

Naszym zdaniem

Operatorzy zakładów bukmacherskich od lat należą do najważniejszych i zarazem najhojniejszych mecenasów zawodowego sportu, a Unibet bez dwóch zdań jest jednym z najaktywniej działających buków w dziedzinie sponsoringu. Trend ten jest powielany również w Polsce i często dochodzą nas słuchy o nawiązywaniu umów sponsorskich na linii bukmacher – klub sportowy, takich jak np. współpraca pomiędzy bukmacherem FORTUNA, a sekcją koszykówki Legii Warszawa.

Źródło: http://www.eurohandball.com/article/033743/Infront+sells+out+Men%27s+EHF+EURO+2020+sponsorship+with+Unibet+deal
https://www.gamingintelligence.com/marketing/55499-unibet-to-sponsor-2020-european-handball-championships