Everton vs Liverpool – typy kursy (17.10.2020)

w Typy, autor:

Wielkie derby Merseyside. Spotkanie które elektryzuje całe miasto. Kibice Evertonu mogą już nie pamiętać wygranej nad The Reds, ponieważ ostatni taki rezultat miał miejsce 22 derbowe mecze temu. Dziś drużyna niebieskiej części Liverpoolu przystępuje do meczu jako lider tabeli, bez straty punktu, zaś rywal po bolesnej porażce z Aston Villa. Można by powiedzieć – jak nie teraz to kiedy?

Everton vs Liverpool zapowiedź

Ekipa Carlo Ancelottiego rozegrała w lidze cztery spotkania strzelając w nich 12 goli i tracąc 5. Do tego w międzyczasie doszły 3 zwycięstwa w pucharze ligi. Tym samym od startu nowego sezonu Everton nawet nie zremisował. Drużyna Jurgena Kloppa, do poprzedniej kolejki spotkań radziła sobie zgodnie z planem. Mimo niemrawego początku i wygranej z Leeds po rzucie karnym w

końcówce, przyszły wiktorie z Arsenalem i Chelsea. Porażkę 7:2 w Birmingham trudno logicznie wytłumaczyć. Po niej Liverpool znajduje się na piątym miejscu z nietypowym bilansem bramkowym. 11 goli zdobytych i 11 goli straconych. 

Everton vs Liverpool typy

Dla obu trenerów jest to ważne spotkanie. Włoch może poprowadzić Everton do zwycięstwa w derbach po 10 latach. Niemiec musi zmyć plamę po spotkaniu z Aston Villa. Do tej pory w meczach z udziałem tych drużyn w lidze, jak i w pucharze ligi padało mnóstwo bramek. Przy tak wysokiej stawce obu trenerom będzie zależało by nie stracić pierwszego gola. Szczególnie trenerowi

Liverpoolu po upokarzającym wyniku. Ostatnie 6 spotkań derbowych na Goodison Park to tylko 3 gole. Spodziewam się zaciętego meczu, w którym obie defensywy będą maksymalnie skupione.