Totalizator Sportowy nagrodzony przez „Forbes”

w Polska, autor:

Rok 2019 był dla Totalizatora Sportowego wyjątkowo bogaty w sukcesy. Państwowa spółka zaliczyła rekordowe przychody, dzięki czemu była w stanie wnieść do państwowej kasy ponad 1 miliard złotych z podatków od prowadzonej przez siebie działalności. Gwałtowny wzrost wpływów był po części spowodowany rozszerzeniem działalności o salony gier oraz uruchomieniem jedynego w Polsce legalnego kasyna online. Ogromnym krokiem naprzód było jednak przede wszystkim umożliwienie polskim graczom zakup cieszących się dużą popularnością gier liczbowych za pośrednictwem sieci Internet.

Postęp państwowego giganta w dziedzinie e-commerce został po raz kolejny doceniony. Po zdobyciu wyróżnień na gali „Polish Project Excellence Awards”, przyszła kolej na wyróżnienie od cenionego magazynu „Forbes”. Totalizator Sportowy zdobył nagrodę w kategorii „Zmiana roku” podczas IV Kongresu Kapitału Polskiego.

Redaktor naczelny prestiżowego miesięcznika, Paweł Zieliński, nie szczędził pochwał pod adresem laureata: Forbes to firmy prywatne, ale czasami robimy odstępstwa. Wejście Totalizatora w ecommerce sprawiło, że po zakłady online oraz do kasyna internetowego ustawiły się kolejki. Teraz z tego źródła pochodzi 40 proc. przychodów, co daje miliard złotych dla budżetu.”

Nagrodę „Forbesa” odebrał prezes Totalizatora, Olgierd Cieślik„Mamy świetny zespół, świetny produkt i świetną branżę, ale przede wszystkim świetny zespół. To ich zasługa, że stworzyli produkt, który wzbudził tak masowe zainteresowanie” – skomentował przyznane wyróżnienie.

W trakcie kongresu miała miejsce debata pt. „Cyfrowa transformacja niezbędnym elementem gospodarki”, podczas której prezes TS zaznaczył, że przedsiębiorstwa powinny powiększyć inwestycje w działania innowacyjne, dzięki czemu zwiększy się poziom produktywności całej gospodarki w naszym kraju. Dodał również, że polski rynek e-commerce posiada ogromny potencjał.

Naszym zdaniem

Doskonały rok w wykonaniu Totalizatora Sportowego powinien ucieszyć fanów gier losowych w całym kraju. Na naszych oczach dokonuje się w końcu cyfrowa rewolucja, która znacznie ułatwiła polskim klientom korzystanie z usług polskiego giganta gamingowego. Doskonałą wiadomością są również ogromne wpływy do budżetu, które, miejmy nadzieję, przełożą się również na inwestycje dla dobra ogółu. Liczymy jednocześnie na to, że posłowie docenią wpływy jakie generuje nie tylko państwowa spółka, ale i legalni bukmacherzy. Miejmy nadzieję, że zaowocuje to przyznaniem licencji kolejnym operatorom chcącym wejść na nasz rynek.

Źródła: https://www.totalizator.pl/magazyn-forbes-nagrodzil-totalizator-sportowy
https://www.forbes.pl/biznes/iv-kongres-polskiego-kapitalu-relacja-przedsiebiorca-roku-magazynu-forbes/4f6ghph