Wsparcie dla wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii

w Świat, autor:

Komisja Obstawiających Wyścigi Konne (HBLB) zobowiązała się do zapewnienia 31,9 mln funtów finansowania na pierwsze cztery miesiące 2021 r., Kontynuując „znacznie zwiększone wsparcie”, którego udzielała od wznowienia wyścigów w czerwcu 2020 r.

Wkład będzie obejmował 24,4 miliona funtów, które zostaną przeznaczone na nagrody pieniężne, co stanowi 46% wzrost w stosunku do normalnego poziomu płaconego przez HBLB w tym okresie. Ponadto istnieje 6,85 miliona funtów w postaci dotacji regulacyjnych i innych, plus do 650 000 funtów na konkretne koszty regulacyjne związane z zapewnieniem zgodności sportu z aktualnymi protokołami dotyczącymi rozgrywek scenicznych.

„Cieszymy się, że możemy utrzymać nasze znaczące wsparcie do 2021 roku. To ogłoszenie ma na celu wyjaśnienie sportu w kwestii nagród pieniężnych i dotacji regulacyjnych do następnej wiosny. Zarząd zwraca szczególną uwagę na opóźnienie w powrocie kibiców płacących za mecze, które nadal będą wpływać na zdolność torów wyścigowych do wnoszenia ich zwykłych nagród pieniężnych. Połączenie zachęcającego poziomu aktywności bukmacherskiej od czerwca, naszego obecnego poziomu rezerw gotówkowych i modelowania na pozostałą część roku Levy dało nam wystarczającą pewność, że zgodziliśmy się na ten pakiet. Nasze perspektywy finansowe musiałyby znacznie się pogorszyć w nadchodzących miesiącach, aby skłonić nas do ponownego przeanalizowania tego, co dziś ogłaszamy. Jednak szersza sytuacja krajowa, w tym wpływ na licencjonowane biura bukmacherskie, będzie nieuchronnie wymagać ciągłego rozważania. Jeszcze raz chciałbym podziękować bukmacherom, którzy nadal dostarczali nam dane dotyczące zakładów, które pozwoliły nam szybko ocenić faktyczne wyniki Levy, co było kluczowe w naszym modelowaniu, a także tym operatorom, którzy niedawno zgodzili się zwiększyć swoje miesięczne wpłaty na konto. Tak jak ma to miejsce od czerwca, ten poziom finansowania ze strony Rady jest nie do utrzymania poza krótkim okresem. Wciąż wzywamy przedstawicieli branży do wspólnej pracy nad przyszłymi planami, uznając, że nasz wkład będzie musiał wrócić do normalnego poziomu w odpowiednim czasie.

Paul Darling, prezes HBLB

Dzięki wkładom bukmacherów z Wielkiej Brytanii HBLB oszacował, że zysk w sezonie 2020/21 nie będzie mniejszy niż 75 milionów funtów. Zarząd wyraził jednak zaniepokojenie „zmieniającą się szerszą sytuacją i zamknięciami licencjonowanych biur bukmacherskich”, co powinno mieć negatywny wpływ na dochód.