Włosi wracają do hazardu po lockdownie

w Świat, autor:

Od 12 czerwca włoskie naziemne punkty bukmacherskie, salony gier oraz hale bingo mogą ponownie otworzyć drzwi dla klientów, po tym jak 10 marca zmuszone były do ich zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa Covid-19. Wielu operatorów skorzystało z tej okazji już w pierwszym weekendzie luzowania obostrzeń.

Nowe zasady funkcjonowania

Wszystkie obiekty muszą jednak przestrzegać zaleceń wprowadzonych przed włoski rząd. Środkami bezpieczeństwa, którym podlegają wszystkie naziemne placówki jest między innymi ścisły rygor sanitarny dotyczący pracowników. Osoby zatrudnione przez operatorów będą musiały na terenie punktu naziemnego nosić maski, a także mierzyć temperaturę klientów, którzy odwiedzą placówkę. Dodatkowo każde miejsce przyjmowania zakładów musi być wyposażone w środki do dezynfekcji rąk, tablice informacyjne z komunikatami dotyczącymi zaleceń utrzymywania dystansu społecznego. 

Brak zastosowania się do przepisów skutkować będzie nałożeniem kar przez regulatora. Oprócz grzywny pieniężnej przewidziano możliwość zawieszenia funkcjonowania wybranej placówki na okres do pięciu dni. 

SKS365 uruchamia 1000 punktów

Pierwszym operatorem, który poinformował o wznowieniu działalności detalicznej jest SKS365, który zapowiedział, że jest przygotowany do ponownego otwarcie swoich 1000 placówek prowadzonych w całym kraju pod marką Planetwin365.

Kadra zarządzająca Spółką SKS365 ogłosiła, że wprowadziła dodatkowe środki zapobiegające i przygotowujące pracowników do ponownego otwarcie drzwi dla klientów. Każda z placówek została wyposażona w „zestaw bezpiecznego otwarcia”, w skład którego wchodzą maski ochronne, żele dezynfekujące oraz plastikowe bariery oddzielające klientów oraz personel. 

To był kluczowy czas dla firmy i absolutnie niezbędny, biorąc pod uwagę rozprzestrzenianie się Covid-19. Opracowaliśmy szereg inicjatyw mających na celu poprawę jakości naszych produktów zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i online, aby zaoferować naszym klientom bardziej innowacyjne usługi. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich stron możemy dziś powiedzieć, że nasze placówki zostaną otwarte w bezpieczny i jeszcze lepszy sposób.

Alexander Martin, SKS365

Główny dyrektor ds. produktów i technologii SKS365, Jim Parkins, powiedział, że operator w czasie lockewodnu pracował również nad ważnymi aktualizacjami systemów punktów sprzedaży dla klientów i właścicieli punktów naziemnych, które w momencie ponownego otwarcia zostaną wprowadzone w życie.

Nowy samoobsługowy system rezerwacji zakładów Planetwin365 stanowi największą zmianę od czasu wprowadzenia naszych systemów detalicznych. Oprócz znacznej poprawy prędkości i doświadczenia w zakładach, a także naszych wiodących na rynku terminali bukmacherskich, nowe oprogramowanie pomoże właścicielom sklepów i klientom utrzymać bezpieczne dystansowanie się do sieci. Dodatkowo, zlokalizowanie wszystkich naszych 1000 sklepów Planetwin365 jest teraz łatwe do znalezienia dla klientów na mapach Google, mapach Apple, Waze i 45 innych rozwiązaniach mapowania społecznościowego

Jim Parkins, SKS365