Usługa wsparcia hazardu w Szkocji

w Świat, autor:

Organizacja GambleAware zleciła utworzenie nowej usługi wsparcia hazardu, która zostanie wdrożona przez szkockie Biuro Porad Obywatelskich.

Pomoc w zrozumieniu problemów hazardowych

Nowa usługa będzie oferować szkolenia dla doradców ds. zadłużenia i innych pracowników pierwszego frontu, aby zrozumieć, zapobiegać i ograniczać szkody związane z hazardem wśród użytkowników.

Pracownicy uzyskają dostęp do szeregu nowych narzędzi do identyfikowania i wspierania osób, które mogą doświadczać szkód związanych z hazardem, a także do kierowania osób zagrożonych do specjalistycznej pomocy.

W ramach projektu powstaną również cztery regionalne centra, które będą zlokalizowane w Airdrie, Inverness, South West Aberdeenshire i West Lothian.

Centra te umożliwią pracownikom w całej Szkocji prowadzenie szkoleń dla innych pracowników pierwszej frontu w innych zawodach, którzy spotykają osoby doświadczające szkód związanych z hazardem, takich jak pracownicy samorządów lokalnych, młodzież oraz pracownicy służby zdrowia.

Program, który będzie realizowany w latach 2020–2022, będzie realizowany równolegle z programem Porad Obywatelskich w Anglii i Walii, przy czym oddzielne inicjatywy będą ściśle współpracować, aby się wzajemnie wspierać