USA: współpraca GVC i Epic w kwestii uzależnienia od hazardu

w Świat, autor:

Jedna z największych spółek gamingowych na świecie, GVC Holdings rozpoczęła współpracę z Epic Risk Management w kwestii przeciwdziałania szkodom wyrządzanym przez uzależnienie od hazardu na rynku amerykańskim. Partnerstwo tych podmiotów ma być finansowane ze środków GVC Foundation US.

Fundacja należąca do właścicieli takich operatorów jak BwinLadbrokes Coral czy Sportingbet ma na celu promowanie odpowiedzialnej gry oraz minimalizację szkód spowodowanych uzależnieniem od hazardu, poprzez zastosowanie w USA modelu, który został już sprawdzony w Europie. GVC Foundation US ma przeznaczyć na ten cel 2,5 miliona USD na przestrzeni dwóch lat.

Członek zarządu fundacji, Martin Lycka powiedział: „Jako jedna wiodących organizacji w doradztwie i edukacji w zakresie uzależnienia od hazardu, Epic Risk Management wykonał niesamowitą pracę w Europie. Nasze partnerstwo z Epic na terenie Stanów Zjednoczonych będzie kontynuacją tej ważnej misji”.

Wtórował mu dyrektor generalny Epic Risk Management, Paul Buck„Dla większości ludzi hazard jest rozrywką – jednak dla niewielkiego odsetka staje się on niekontrolowany i prowadzi do niszczących skutków zarówno w przypadku jednostek, jak i organizacji. Epic jest podekscytowane partnerstwem z GVC Foundation US w kwestii zapobiegania szkodom związanym z hazardem w najtrudniej dostępnych sektorach”.

Spotkania edukacyjne organizowane przez GVC i Epic skierowane są do sportowców, zarówno profesjonalnych, jak i tych, którzy dopiero szykują się do przejścia na zawodowstwo. Będą one dotyczyć przede wszystkim doświadczeń związanych z uzależnieniem od hazardu oraz promowaniem uczciwości w sporcie. Sesje odbędą się w 14 stanach USA.

Naszym zdaniem

Po tym jak Sąd Najwyższy USA uznał prawo zakazujące zakładów bukmacherskich we wszystkich stanach z wyjątkiem Nevady za niekonstytucyjne, władze kilkunastu z nich podjęły decyzję o wprowadzeniu ustaw, które je legalizują. Obywatele Stanów Zjednoczonych, w tym również sportowcy biorący udział w tamtejszych rozgrywkach będą teraz potrzebowali czasu na oswojenie się z tą formą rozrywki. GVC Holdings wyszło naprzeciw oczekiwaniom amerykańskiego rynku, zapewniając edukację w tej dziedzinie osobom bezpośrednio związanych ze światem sportu. USA, jak już wielokrotnie wspominałem, jest obecnie najbardziej perspektywicznym obszarem na mapie światowego gamingu. Miejmy nadzieję, że potencjał jaki w nim drzemie zostanie w odpowiedni sposób spożytkowany i przyczyni się do rozwoju całej branży.

Źródło: https://sbcnews.co.uk/social-responsibility/2020/03/13/gvc-tackles-us-problem-gambling-with-epic-partnership/