USA: dobre perspektywy rynku zakładów bukmacherskich

w Świat, autor:

Zdaniem firmy doradczo-inwestycyjnej Union Gaming rynek zakładów bukmacherskich w Stanach Zjednoczonych osiągnie do 2021 roku przychody w wysokości 2,5 miliarda USD. Przypomnijmy, że zakłady bukmacherskie w tym kraju są legalne od 2018 roku, kiedy Sąd najwyższy USA wydał orzeczenie, w którym uchylił federalną ustawę zakazującą tego typu działalności poza stanem Nevada. 

Według Union Gaming, liczne umowy zawarte pomiędzy firmami zajmującymi się zakładami bukmacherskimi a kasynami ma odegrać znaczącą rolę w zwiększaniu przychodów z tej branży. W swojej publikacji tłumaczyli, że duże umowy, takie jak współpraca MGM z Yahoo Sport i Buffalo Wild Wings, miały wpływ na wzrost popularności zakładów bukmacherskich i jednocześnie przyczyniły się do ich rozwoju.

Analitycy amerykańskiej firmy dodają, że biorąc pod uwagę fakt, że w 2020 roku co najmniej 11 stanów ma w planach legalizację zakładów bukmacherskich, przychody z branży do 2025 roku mogą osiągnąć poziom 8 miliardów USD w samych Stanach Zjednoczonych. 

W innym raporcie, opracowanym przez Tranparency Market Research, wyliczono, że wartość rynku hazardu online i zakładów bukmacherskich w skali globalnej ma osiągnąć wartość 128 miliardów USD do 2026 roku. W tym czasie rynek gamingowy ma wzrosnąć o 11,8% w porównaniu do roku 2018.

Według ich raportu, za wzrostami stoi kilka kluczowych czynników, na czele z dostępnością hazardu online, większymi dochodami konsumentów oraz rosnącym zaufaniem do elektronicznych systemów płatniczych. Tym samym, ich zdaniem, tak długo jak rynek będzie chroniony przed cyber-atakami, powinien w dalszym ciągu się rozwijać.

Naszym zdaniem

Wzrost globalnego rynku zakładów bukmacherskich w najbliższych latach zależeć będzie przede wszystkim do tego w jaki sposób przemysł gamingowy rozwijać będzie się w Stanach Zjednoczonych. Rynek ten ma ogromny potencjał z racji tego, że mieszkańcy tego kraju posiadają największy kapitał w skali globalnej. Tym samym, bardzo trudno jest przewidzieć wzrosty rynku gamingowego na kolejne lata, jednak jasne jest, że jeśli kolejne stany, tak jak w ostatnim czasie Indiana czy Vermont, będą podejmowały decyzję o legalizacji zakładów bukmacherskich, to przychody z gamoniu mogą okazać się jeszcze większe.

Źródło: https://calvinayre.com/2020/01/17/business/us-sports-betting-market-to-reach-2-5-billion-by-2021-union-gaming/