Swansea rozpoczyna współpracę z organizacjami na rzecz bezpieczeństwa hazardu.

w Świat, autor:

The Big Step, projekt edukacji hazardowej skoncentrowany na piłce nożnej wraz częścią organizacji charytatywnej Gambling with Lives, nawiązały współpracę z występującym na co dzień na zapleczu angielskiej Premier League, walijskim Swansea City.

Zgodnie z umową The Big Step i Swansea uruchomią społeczny program edukacyjny, szkoleniowy, uświadamiający i informacyjny. W inicjatywie wezmą udział osoby, które doświadczyły szkód związanych z hazardem, w tym Nick Phillips – na co dzień fan Swansea, a przede wszystkim osoba, która wyszła z uzależnienia od hazardu i stała się założycielem The Big Step.

Podczas 12 lat uzależnienia piłka nożna nie zapewniała odpowiednich ostrzeżeń ani pomocy, której tak bardzo potrzebowałem. To partnerstwo pokaże, jak piłka nożna może być pozytywnym narzędziem społecznym w zapobieganiu i zmniejszaniu szkód związanych z hazardem w swojej społeczności poprzez naszą edukację, podnoszenie świadomości i wskazywanie.

Nick Phillips, założyciel The Big Step

Program będzie również wspierany przez fundusze Swansea City Supporters Trust i Swansea City Community Trust.

Działania zmieniające podejście do hazardu w Wielkiej Brytanii

Pozytywnie o rozpoczęciu współpracy i samym projekcie wypowiedziała się między innymi lokalna posłanka Carolyn Harris, która jednocześnie przewodniczy grupie parlamentarnej ds. Szkód związanych z hazardem, w skład której wchodząc przedstawiciele wszystkich partii.

Cieszę się, że Swans, mój lokalny klub piłkarski, poważnie traktuje kwestię szkód związanych z hazardem i nawiązuje tę ważną współpracę z The Big Step. Ten program odegra kluczową rolę w uświadomieniu młodym ludziom prawdziwego ryzyka związanego z hazardem i uzależnieniem od hazardu.

Carolyn Harris

Big Step i Gambling with Lives są jednymi z wiodących głosów wzywających do całkowitego zakazu sponsorowania hazardu w brytyjskim futbolu. Niedawno obie organizacje napisały do ​​premiera Borisa Johnsona, wzywając go do podjęcia działań w tym zakresie.

W Swansea City nasi kibice i ich dobro są w centrum naszych wartości, więc szybko zobowiązaliśmy się do wspierania tego projektu, który może pomóc w życiu nie tylko osoby, ale także ich rodziny i przyjaciele. Oprócz wspierania The Big Step, w tym sezonie zrezygnowaliśmy z posiadania firmy hazardowej jako głównego sponsora koszulek meczowych, co pozwala naszym Junior Jacksom dumnie nosić te same koszulki, co ich boiskowi bohaterowie.

Rebecca Edwards-Symmons, Szef działu reklamy w Swansea