Stan Tennessee zatwierdza wydarzenia dla zakładów sportowych

w Świat, autor:

Rada dyrektorów Loterii Edukacyjnej Tennessee (TEL) zatwierdziła wstępną listę wydarzeń sportowych zakładów bukmacherskich online w stanie. Poinformowano również, żę zostanie ona wkrótce opublikowana na oficjalnej stronie internetowej.

Obecna sytuacja zakładów w Tennessee

TEL, który ma uprawnienia do działania jako organ licencjonujący i regulujący hazard online w stanie ogłosił również, że komitet zarządu ds. zakładów sportowych odbył spotkanie po którym zatwierdził 17 nowych licencjobiorców w tym stanie.

W Tennessee Istnieją trzy kategorie potencjalnych wnioskodawców; operatorzy, dostawcy usług oraz sprzedawcy. Licencje dostawców są przeznaczone głównie dla podmiotów afiliacyjnych oraz dostawców płatności. Nie ma ograniczeń co do liczby licencji, które mogą zostać wydane na prowadzenie zakładów sportowych online, ale licencjobiorcy i dostawcy muszą spełniać wymagania dotyczące utrzymania wysokich standardów odpowiedzialnej gry. Klienci muszą mieć ukończone 21 lat i być fizycznie obecni w stanie w momencie zawierania zakładu.

Pierwsze zezwolenia przyznane

We wrześniu komisja warunkowo zatwierdziła pierwsze licencje na zakłady sportowe dla trzech operatorów, udzielając je spółce FanDuel, należącej do Flutter Entertainment, a także BetMGM i DraftKings. Wspomniani operatorzy teoretycznie mogą prowadzić działalność bukmacherską dnia od 1 listopada br. Poinformowano również, że pozytywnie rozpatrzono 26 wniosków dostawców. W tym gronie przeważają dostawcy usług płatniczych, podmioty afiliacyjne oraz firmy marketingowe.

W oczekiwaniu na zatwierdzenie licencji, BetMGM podpisało w zeszłym miesiącu umowę sponsorską z drużyną National Football League (NFL), Tennessee Titans. Umowa stanowiła pierwsze oficjalne partnerstwo między profesjonalną drużyną sportową w tym stanie a operatorem zakładów sportowych.

Ustawa zezwalająca na legalizację zakładów sportowych została po raz pierwszy przyjęta w Tennessee w maju 2019 r. Zasady i procedury dla branży zostały zatwierdzone w kwietniu 2020 r. Przepisy obejmują roczną opłatę licencyjną operatora w wysokości 750 000 USD, która spada do 75 000 USD dla dostawców. Licencja poziomu 3 dla wykonawców i podwykonawców kosztuje 7500 USD.