Spadły przychody z hazardu w Danii

w Świat, autor:

Duński organ regulacyjny ds hazardu Spillemyndigheden , opublikował dane, które wskazują na spadek liczby osób uprawiających hazard podczas kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa.

Wygląda na to, że niektóre środki wprowadzone w związku lockdownem Danii wpłynęły na niektóre części rynku hazardowego – szczególnie na zakłady, kasyna stacjonarne i automaty do gier. ”

Morten Niels Jakobsen , prezes Urzędu ds. Hazardu

W Dani lockdown zaczął się 11 marca, kiedy to zamknięto wszystkie naziemne kasyna oraz punkty przyjmowania zakładów oprócz tegoprawie wszystkie wydarzenia sportowe zostały anulowane. Regulator przeanalizował dane od 9 marca do 3 maja 2020 roku i porównał je z danymi z roku ubiegłego. Okazało się, że zanotowano 60% spadek depozytów dokonywanych za pośrednictwem licencjonowanych operatorów. Organ nadzorczy ujawnił, że przewiduje, że spadek ten będzie trwał do momentu wznowienia wydarzeń sportowych.

Pomimo spadku zakładów zarówno w handlu naziemnych, jak i online, należy podkreślić, że kasyna online odnotowały 2% wzrost depozytów dokonanych podczas lockdownu od 9 marca do 3 maja 2020 r., W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Zdaniem Spillemyndigheden wzrost ten nie wynika jednak z przeniesienia aktywności hazardowej z sektora zakładów na kasyna online, a jest wynikiem obserwowanego od dłuższego czasu wzrostu rynku kasyn.

Chociaż jest jeszcze za wcześnie, aby zmierzyć pełny wpływ kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa na rynek hazardowy, nie wydaje się, aby spadek hazardu w kasynach stacjonarnych i automatach do gier, a także zakłady bukmacherskie, spowodował wzrost hazardu na kasyno online

Morten Niels Jakobsen , prezes Urzędu ds. Hazardu

Duński Urząd ds. Hazardu zapowiedział, że w dalszym ciągu będzie uważnie monitorował duński rynek gier hazardowych i zbada reakcję rynków po wznowieniu pewnych działań, a o wynikach swoich ustaleń poinformuje opinie publiczną