Rumunia: Superbet szuka nowego dyrektora generalnego

w Świat, autor:

Po potwierdzeniu odejścia dotychczasowego CEO rumuńskiego oddziału Superbet Vlada Ardeleanu, zarząd firmy poszukuje obecnie jego następcy. Źródła bliskie bukmacherowi zgłosiły, że Ardeleanu zdecydował, że po pięciu latach zrezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego na jego rodzimym rynku.

Dotychczasowy szef rumuńskiego oddziału Superbet zadecydował, że sam podejmie się rozkręcaniu własnego przedsiębiorstwa. Zanim zasilił skład największego bukmachera w Rumunii pracował dla tamtejszego oddziału znanej sieci hipermarketów Carrefour.

Ardeleanu został zatrudniony przez operatora zakładów wzajemnych w 2015, bezpośrednio przez założyciela tej firmy, Sachę Dragicia. Jego głównym zadaniem była rozbudowa sieci punktów naziemnych w kraju.

Sam Ardeleanu stwierdził: „Osiągnęliśmy znaczący sukces. Firma urosła pięciokrotnie, generując obroty na poziomie 2,8 miliarda euro w 2019 i obecnie jest jedną z największych rumuńskich firm”.

W 2019 roku, po osiągnięciu szczytowych wyników na rodzimym rynku, fundusz private equity Blackstone Group zdecydował zainwestować w Superbet 175 milionów euro. Fundusze te mają pomóc temu bukmacherowi w staniu się największym operatorem zakładów wzajemnych w Europie Środkowowschodniej. 

Ten ambitny plan ma być realizowany przez dyrektora generalnego Blackstone, Johnniego Hartnetta, który jednocześnie zastąpił na stanowisku prezesa wykonawczego Superbet, wspomnianego wcześniej Sachę Dragicia.

Superbet

Superbet to obecnie jeden z największych bukmacherów Europy Środkowowschodniej, a jednocześnie również jeden z największych pracodawców na rynku rumuńskim. Powstał w 2008 roku z inicjatywy Sachy Dragicia. W samej Rumunii posiada ponad 1200 punktów przyjmowania zakładów. Firma niedawno rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne. Pod koniec 2017 roku uzyskała licencję na prowadzenie sieci naziemnych punktów przyjmowania zakładów w Polsce. W tym miesiącu ruszył również ich portal do obstawiania zakładów bukmacherskich online dla klientów z naszego kraju.

Naszym zdaniem

Chyba niewielu spodziewało się odejścia Vlada Ardeleanu ze stanowiska dyrektora generalnego rumuńskiego oddziału Superbet, tym bardziej, że za czasów jego rządów bukmacher osiągał ogromne sukcesy. Teraz firma będzie szukała szefa na rynek rumuński. Ekspansja Superbet na pozostałe rynki europejskie wydaje się z kolei niezagrożona, a ważnym punktem w ich planach rozwoju będzie z pewnością rynek Polski. Pytanie czy będą w stanie zagrozić rządzącym naszym rodzimym rynkiem bukmacherom STS i Fortuna.

Źródło: https://inkedin.com/superbet-pursues-new-ceo-of-romania-after-ardeleanus-departure/7206/