Rekordowe przychody zakładów bukmacherskich w USA.

w Świat, autor:

Opublikowane przez American Gaming Association (AGA) dane pokazują, że w Stanach Zjednoczonych branża hazardowa odnotowała w sierpniu czwarty z rzędu miesiąc wzrostów przychodów głównie dzięki zwiększonemu zainteresowaniu zakładów sportowych. 

Najlepsze wyniki w historii

Napięty kalendarz sportowy sprawił, że w sierpniu gracze postawili 2,1 miliarda dolarów. Tym samym był to najlepszy wynik miesięczny odkąd zakłady sportowe są legalne w Stanach Zjednoczonych. Operatorzy w tym czasie wygenerowali 119,4 mln dolarów przychodu z rekordowych stawek w sierpniu, co jest dla nich drugim pod względem dochodowości miesiącem w historii.

Te dobre dane były możliwe dzięki dużemu wzrostowi liczby zakładów sportowych i gier online. Miesięczne przychody w wysokości 119,4 mln dolarów oznaczały poprawę o 90,2 procent w stosunku rok do roku. Warto podkreślić, że w sierpniu wznowiono rozgrywki koszykarskie NBA, kontynuowano mecze Major League Baseball. W międzyczasie przychody z gier online wzrosły aż o 224,2 procent do 145,3 mln USD.

Wzrosty w każdym stanie.

Rekordowy miesięczny przychód w wysokości 2,1 mld USD oznaczał wzrost o 174,8 proc rok do roku. New Jersey było liderem z wynikiem 668,0 mln USD, 127,5 proc. wzrostem od sierpnia 2019 r. i największym miesięcznym ruchem, jaki kiedykolwiek odnotowano w jakimkolwiek stanie.

W czterech innych stanach przychody przekroczyły w sierpniu 100 mln USD. Nevada osiągnęła 474,5 mln dolarów, podczas gdy kwoty postawione w Pensylwanii wyniosły 365,0 mln dolarów. Indiany wzrosła do 169,0 mln USD, a Kolorado, które wprowadziło legalne zakłady dopiero w maju, przyniosło 128,6 mln USD.