Rangers kończą współpracę z Ladbrokes

w Świat, autor:

Szkocki klub piłkarski Rangers FC poinformował, że zakończył współpracę z bukmacherem Ladbrokes. Dyrektor handlowy James Bisgrove zapowiedział, że obecne na stadionie Ibrox Park bandy reklamowe oraz bukmacherskie punkty naziemne zostaną zlikwidowane jeszcze przed startem sezonu 2020/2021.

Po wielu otrzymaniu wielu pytań od kibiców podczas weekendu wielkanocnego możemy potwierdzić, że porozumienie z Ladbrokes, w ramach którego zapewniamy ekspozycję na Ibrox, nie będzie kontynuowane w następnym sezonie

James Bisgrove – dyrektor handlowy Rangers

GVC zmienia podejście do reklamy

Decyzja ma związek przede wszystkim ze zmianą polityki głównego holdingu, do którego należy Ladbrokes.  Firma macierzysta GVC Holdings – która jest także właścicielem takich marek, jak Coral, Bwin i Sportingbet – postanowiła, że zaprzestanie reklamować zakłady sportowe w czasie transmisji telewizyjnych oraz co za tym idzie nie będzie uczestniczyła w brandowaniu stadionów piłkarskich. W konsekwencji przyjęta przez GVC strategia doprowadziła do decyzji kierownictwa Ladbrokes o nieprzedłużeniu sponsorowania ligi szkockiej od sezonu 2020/21.

Dyskusja dotycząca zakończenia zmagań ligowych

Scottish Professional Football League postanowiła poddać pod głosowanie rezolucję o zakończeniu obecnego sezonu i przyznaniu tytułu oraz głoszeniu spadków w oparciu o tabelę po 30 kolejkach. Podobnie jak ma to miejsce w innych krajach liga szkocka zmuszona była przerwać rozgrywki z połowu epidemii koronawirusa. W tej sytuacji tytuł mistrzowski powędrowałby do największego rywala Rangers FC, czyli do zespołu Celtic Glasgow, który po 30 kolejkach zgromadził 80 punktów i tym samym ma przewagę 13 punktów nad znajdującym się na drugim miejscu Rangers FC. 

W sobotę zarząd Rangers wydał oświadczenie klubu kwestionujące plany SPFL dotyczące zakończenia szkockiego sezonu piłkarskiego 2019/2020. Rangers nazwał propozycją odrażającym planem, który miałby poważne konsekwencje dla klubów piłkarskich. Rangers poszło jeszcze dalej, bo wezwało do zawieszenia przewodniczącego SPFL Neila Doncastera.

sZaskoczył mnie brak przywództwa i odpowiedzialności SPFL jako organizacji. Jeśli kiedykolwiek był czas na całkowitą otwartość i przejrzystość, to teraz.  Podejmowane są kluczowe decyzje dotyczące awansów i spadku za zamkniętymi drzwiami i bez odpowiedniego czasu na ich przeanalizowanie lub debatę. Prowadzenie tej sprawy to farsa i moim zdaniem SPFL powinno skupić się na ładzie korporacyjnym i operacjach biznesowych. Jest to kolejny przykład niedemokratycznej kultury, która istnieje w SPFL.

Douglas Park, prezes klubu Rangers FC