Program walki z uzależnieniami wśród sportowców

w Świat, autor:

GVC Foundation US sfinansuje program edukacyjny dotyczący zagrożeń wynikających z hazardu. Program został opracowany z porozumieniu z EPIC Risk Managment oraz oddziału uzależnień, który działa się przy szkole medycznej Harvard Medical School.

Badania prowadzone przez trzy podmioty

Holding hazardowy GVC zobowiązał się przekazać 2,5 mln dolarów w ciągu dwóch lat. Oddział uzależnień Harvard Medical School badanie rozpocznie od przeprowadzenia ankiety podczas sesji edukacyjnych w 14 lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych. Celem program jest zmierzenie aktualnego poziomu hazardu oraz stanu problemów związanych z hazardem wśród profesjonalnych sportowców. Badacze chcą również przyjrzeć się korelacji między hazardem a problemami związanymi z hazardem. Przede wszystkim EPIC RISK i Harvard Medical mają skupić się na współpracy w celu zbadania relacji profesjonalnych sportowców z problematycznymi zachowaniami hazardowymi. Równolegle naukowcy będą mieli dostęp do baz danych i wcześniejszymi projektami badawczymi GVC Holdings, aby sprawdzić zachowania graczy online i naziemnych operatora. Ma to pozwolić zrozumieć zachowania uzależinych i wpłynąć na zminimalizowanie szkód związanych z hazardem .

Wypowiedzi zainteresowanych stron

Cieszymy się, że możemy współpracować z Harvard Medical School przy tym przełomowym programie z profesjonalnymi i przyszłymi sportowcami w Stanach Zjednoczonych. Pracując z etatowymi sportowcami w Wielkiej Brytanii i Europie wiemy, że mają oni ogromną chęć współzawodnictwa i nie lubią przegrywać, a to może mieć wpływ na większą skłonność do hazardu i problemów z hazardem w porównaniu do zwykłych obywateli. Ten program między EPIC a GVC Foundation US zapewni wiodącą w branży edukację i świadomość zawodowym sportowcom z różnych lig, a dane zebrane podczas sesji zostaną przekazane Harvardowi w celu przeprowadzenia niezależnej oceny i badań.

Paul Buck , EPIC Risk Management

„GVC Foundation US jest bardzo zadowolona, że oddział ds uzależnień przy Harvard Medical School zgodził się zostać partnerem badawczym swojego przełomowego programu edukacyjnego z EPIC Zarządzanie ryzykiem w Stanach Zjednoczonych. Odpowiedzialny hazard i uczciwość sportowa są wplecione w DNA branży bukmacherskiej – zawodowi sportowcy są w centrum akcji, w związku z czym należy odpowiednio chronić się przed hazardem. Edukacja związana z hazardem, oparta na badaniach naukowych, jest absolutnie kluczem do osiągnięcia tego celu. ”

Martin Lycka, GVC Foundation US

Nasz oddział oddział jest podekscytowany rozpoczęciem pracy z EPIC Risk Management, którego celem jest zbadanie poziomu hazardu i ryzyka szkód hazardowych w tej potencjalnie wrażliwej populacji.

Dr Sarah Nelson, Harvard Medical School

W branży hazardowej bardzo potrzebne są odpowiednie badania dotyczące odpowiedzialnego hazardu i relacji zawodowych sportowców z zakładami sportowymi. Zajmując się zachowaniami i doświadczeniami sportowców, będziemy w stanie pomóc w rozwoju zakładów sportowych w bezpieczny, zrównoważony sposób, z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron

Bill Pascrell, Foundation US