Powrót wyścigów konnych w Szkocji

w Świat, autor:

Scottish Racing ogłosił, że wyścigi konne w kraju zostaną wznowione od 22 czerwca. Poinformowano jednocześnie, że w związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym wydarzenie nie będzie rozgrywane z udziałem publiczności.

Plan powrotu

Udostępniony kalendarz gonitw przewiduje, że wyścigi wznowi wydarzenie w mieście Ayr, a następnie zostaną zorganizowane zawody na Hamilton Park w dniach 24 i 28 czerwca oraz 30 czerwca w Musselburgh. Organizacja każdego wyścigu ma być zgodna z wytycznymi szkockiego rządu, który powoli luzuje ograniczenia wprowadzone przez lockdown. Scottish Racing zapewnił, że prowadził rozmowy z rządem, aby przygotować bezpieczne przeprowadzenie wyścigów.

Wszystkie spotkania będą zgodne z wytycznymi przygotowanymi przez British Horseracing Authority (BHA) w zeszłym tygodniu. Obejmują one między innymi listę osób, które mogą uczestniczyć w spotkaniach, a także zasady dotyczące kontroli bezpieczeństwa, dystansu społecznego i używania środków ochrony osobistej. Zasady zostały opracowane pod kierunkiem głównego doradcy medycznego BHA, dr Jerry’ego Hilla dodatkowo w procesie konsultacji uczestniczyli urzędnicy z Public Health England.

Sytuacja w Wielkiej Brytanii

Wszystkie wyścigi w Wielkiej Brytanii zostały zawieszone 18 marca. Początkowo organizatorzy mieli jeszcze nadzieję na przeprowadzenie zawodów przy zamkniętych trybunach, ale pomysł szybko porzucono. Szkocja jest pierwszym państwem wchodzącym w skład Zjednoczonego Królestwa, które zdecydowało się wznowić wyścigi konne. Istnieją również plany ponownego uruchomienia wyścigów na walijskich torach, jednak program wyścigów i lista spotkań zostaną potwierdzone dopiero po dalszych konsultacjach z rządem walijskim.