Pierwsze firmy z licencjami w Niemczech

w Świat, autor:

Rada Regionalna Darmstadt, która zgodnie z zapisami nowych regulacji hazardowych w Niemczech zajmuje się regulacją rynku, przyznała pierwsze licencje na zakłady sportowe w nowej rzeczywistości prawnej. 

Pierwszymi trzema operatorami, którzy mają już zabezpieczone licencje są GVC Holdings, TipWin oraz Cashpoint, którego właścicielem jest Gauselmann Group. Przedstawiciele GVC zwrócili jednak uwagę uwagę, że termin wdrożenia warunków dołączonych do licencji nie był jeszcze jasny. Jednocześnie operator poinformował, że współpracuje z radą regionalną, aby to uzgodnić, spodziewając się, że wszystkie obecne ograniczenia zostaną wprowadzone na początku przyszłego roku.

Wymagania dotyczące operatorów

Wspomniane warunki te wymagają od operatorów ustalenia miesięcznego limitu zakładów w wysokości 1000 euro dla wszystkich klientów. W przypadku niektórych klientów można ją zwiększyć do 10 000 EUR, pod warunkiem, że zostanie ustalona maksymalna kwota zakładu i zostanie wprowadzony limit strat, który zapobiega utracie więcej niż 20 proc. ich maksymalnych wydatków.

Limity wpłat muszą również obowiązywać do czasu zakończenia procesów weryfikacji klienta, a operatorzy będą ograniczeni do oferowania klientom maksymalnego bonusu w wysokości 100 euro rocznie. Wymagane będzie również egzekwowanie środków dotyczących odpowiedzialności społecznej określone w przyszłej umowie państwowej o grach hazardowych.

GVC poinformował, że środki te prawdopodobnie zmniejszą zyski grupy przed odsetkami, podatkami, amortyzacją nawet o 40 mln euro rocznie, jeśli zostaną zastosowane w całości. Nastąpiło to po tym, jak operator powiedział, że surowe warunki określone w GlüNeuRStV dla kasyna online, takie jak limit stawki 1 euro na spin dla automatów, obniżą EBITDA o 70 mln euro od 2021 roku.

Optymizm GVC

W połączeniu z najnowszą Polityką Tolerancji możemy teraz z ufnością patrzeć w przyszłość, budując naszą pozycję lidera na rynku, zapewniając niezrównane, innowacyjne doświadczenie naszym niemieckim klientom. Długo oczekiwane regulacje dotyczące gier online w Niemczech wzmacniają pozycję GVC jako najbardziej globalnie regulowanego i odpowiedzialnego operatora w naszej branży.

Shay Segev, Dyrektor Naczelny GVC