Obowiązkowe limity depozytów w Belgii

w Świat, autor:

Belgijski organ regulacyjny wprowadził obowiązkowy limit depozytów w wysokości 500 euro tygodniowo dla wszystkich klientów. Decyzja podyktowana jest chęcią ochrony graczy przez uzależnianiami w czasie epidemii koronawirusa. Dodatkowo Belgijska Komisja Gier poinformowała, że wszyscy gracze zaniepokojeni swoim zachowaniem hazardowym mogą podjąć działania mające na celu samowykluczenie. 

Klienci, którzy wcześniej mieli zmniejszone limity mogą wnioskować o podwyższenie do progu 500 euro, przy czym na powyższenie limitu operatorzy mają trzy dni. Komisja przestrzega, że operatorzy, którzy za pomocą bonusów i prowizji będą zezwalać graczom na wpłacanie więcej niż wynosi górny limit zostaną ukarani dotkliwą grzywną, a dodatków graczem, którzy znaleźli się w takiej sytuacji zobowiązani będą do natychmiastowego zwrotu pieniędzy.

Sytuacja w trakcie epidemii

Belgijski branża hazardowo napotyka podobne problemy jak pozostałe kraje europejskie w ostatnim czasie. Wszystkie kasyna stacjonarne oraz punkty bukmacherskie zostały zamknięte do 19 kwietnia z zastrzeżeniem, że data ta może ulec zmianie. Z kolei najwyższa piłkarska klasa rozgrywkowa w Belgii Jupiter League jako pierwsza w Europie poinformowała, że oficjalnie zakończyła sezon uznając jako ostateczne wyniki po rozegraniu 29 kolejek. W tej sytuacji mistrzem został Club Brugge, a z ligi spada Waasland-Beveren. 

Nowe władze regulatora

Na początku miesiąca belgijska komisja ds. gier potwierdziła że nowym przewodniczącym regulatora zostanie Magali Clavie, która zastąpi na tym stanowisku Etienne Marique. Maglai Clavie z wykształcenia jest prawnikiem, wcześniej pełnił funkcję prezesa Belgijskiej Najwyższej Rady Sprawiedliwości. Spędziła także ponad 21 lat pracując jako sędzia w belgijskim systemie sądowym.