NFLPA uruchamia program bezpieczeństwa hazardowego

w Świat, autor:

W związku z coraz bardziej zauważalnym pojawieniem się hazardu w Stanach Zjednoczonych podejmowane są kolejne inicjatywy, których clem jest uczynienie branży nie tylko opłacalnej, ale i bezpiecznej. Jedną z takich akcji ogłosiło dziś Stowrzyszenie NFP Players Association (NFLPA), które organizuje pomoc dla byłych i obecnych zawodników bardzo popularnego w Stanach futbolu amerykańskiego. Jak informują władze Stowarzyszenia opracowały one we współpracy z kilkoma grupami eksperckimi zajmującymi się problematycznym hazardem, program, którego celem jest podniesienie świadomości dotyczącej zakładów sportowych. 

Program skierowany główne do byłych zawodników

Działająca przy NFLPA – Fundacja Zawodowych Sportowców (PAF) ogłosiła wczoraj, że podpisała dwuletnią umową z GVC Foundation US orz EPIC Risk Management, w ramach której wspomniane podmioty opracują wirtualne programy edukacyjne dotyczące hazardu sportowego. Jak poinformowano w komunikacie zostaną one dostarczone dla członków NFLPA, a zakres współpracy obejmuje również aktywną ich promocję oraz nadzór po uruchomieniu. GVC i EPIC będą odpowiedzialne między innymi za tworzenie treści, a PAF, a także NFLPA jako całość, czyli zajmą się zarządzaniem reklamą, marketingiem i dostarczaniem programów członkom stowarzyszenia.

Jest to pierwszy program, który NFLPA / PAF kiedykolwiek prowadził jaki jest poświęcony edukacji i świadomości problematycznego hazardu. Jako pierwsza duża profesjonalna liga sportowa w USA, która podjęła się tego projektu, jesteśmy dumni, że możemy stawić czoła temu problemowi. Wzywamy wszystkie ligi sportowe do zajęcia się problemem hazardu z taką powagą, jakiego ten temat wymaga

Andre Collins, dyrektor wykonawczy PAF

GVC Foundation U.S. to podmiot hazardowy zajmujący się tematyką odpowiedzialnej gry. Został on założony przez wiodącego operatora gier GVC Holdings, w portfolio którego znajdują się bwin, ladbrokes czy sportingbat. Holding był już wcześniej zaangażowany w liczne programy mające na celu złagodzenie obaw związanych z problematycznym hazardem, w tym inicjatywę, która obejmuje współptacę z wydziałem ds. uzależnień przy Cambridge Health Alliance oraz szpital kliniczny należący do Harvard Medical School, a także inny z udziałem University of Nevada Las Vegas i International Gaming Instytut. W tym pierwszym programie bierze udział także, EPIC Risk Management, firma konsultingowa zajmująca się minimalizacją szkód związanych z hazardem. Nasz portal pisał o tym programie jakiś czas temu.

Branża hazardowa ma moralny obowiązek dbać o konsumentów i dbać o ich dobre samopoczucie. Osoby z zaburzeniami hazardu i skłonnościami do uzależnień zasługują na nasze niezachwiane wsparcie, a ten program jest doskonałym rozszerzeniem naszej misji, aby to zapewnić.

  Martin Lycka, przewodniczący GVC Foundation U.S.

W projekt zaangażowani byli sportowcy

Dodatkowo grupa hazardowa pozyskała do współpracy byłego gracza NFL drużyny New York Giants Armaniego Toomera, który ma pomóc w zrozumieniu punktu widzenia zawodników i lepszego do nich dotarcia. Toomer przede wszystkim ma być aktwnie zaangażowany w sesje edukacyjne zapoczątkowane przez nowe partnerstwo. Zdaniem wielu komentatorów jest to przełomowy projekt ze strony NFLPA i innych zaangażowanych podmiotów i pokazuje, jak daleko zaszedł hazard sportowy. Problemy z hazardem i poza boiskiem nękają profesjonalnych sportowców od samego początku ich istnienia. Jednak po zawarciu nowej umowy byli zawodnicy NFL będą na bieżąco uczestniczyć w sesjach poświęconych odpowiedzialnemu hazardowi i uczciwości sportowej, które będą prezentowane przez byłych sportowców.

Zawodowi sportowcy są bardzo podatni na problematyczne zachowania związane z hazardem. Edukacja tych byłych graczy, jak odpowiedzialnie grać i postępować uczciwie, jest kluczowym krokiem naprzód we wszystkich dyscyplinach sportu .  

Armani Toomera