Nevada wydłuża okres zamknięcia kasyn do 30 kwietnia.

w Świat, autor:

Gubernator Stanu Nevada Steve Sisolak podpisał dyrektywę Star at Home, która zabrania mieszkańcom stanu opuszczania domów w celu innym niż istotnym dla codziennego funkcjonowania. Jednocześnie przedłużono obowiązywanie zapisów z pierwotnie ustalonej daty 13 kwietnia do 30 kwietnia br. Oznacza to, że wszystkie lokale w całym stanie, którym nakazano zamknięcie urządzeń do gier, maszyn, stołów, gier i innych urządzeń związanych z grami pozostaną zamknięte co najmniej do końca kwietnia.

Rada Kontroli Gier w Nevadzie, stanowy organ regulujący hazard, będzie nadal egzekwował przepisy tymczasowe, dopóki gubernator nie uzna, że jest odpowiedni do zniesienia środków.

Ciężka sytuacja w Las Vegas

We wtorek gubernator Sisolak skierował formalny apel do prezydenta USA Donalda Trumpa z prośbą o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, co umożliwiłaby Nevadzie zakwalifikowanie się do dodatkowej pomocy federalnej. Nevada we wtorek zanotowała 1300 potwierdzonych zakażeń COVID-19 i 31 zgonów. Hrabstwo Clark, w którym znajduje się Las Vegas, stanowiło zdecydowaną większość spośród przypadków, ponieważ zanotowano tam 961 tych zakażeń i 28 zgonów.

Spadki spółek hazardowych na giełdzie

Nowe ograniczenia stanu Nevada miały wpływ na ceny akcji operatorów kasyn w Las Vegas i spółki zanotowały spadki do końca środowej sesji. Eldorado Resorts, którego akcje wzrosły we wtorek o 20%, po informacji dot. trwającej fuzji z Caesars Entertainment, już w środę odczuła ostrzenia zamykając sesję z 18,8% spadkiem. Jeszcze gorzej wypadło Penn National Gaming, które zanotowało spadek o 20%, Churchill Downs Inc stracił prawie 16%, Wynn Resorts spadł o 10,3%, a Boyd Gaming spadł o 9,7%, Las Vegas Sands (-5,1%) a Caesars (-2%). Jedyną spółką, która uniknęła spadków było MGM Resorts zamykające sesję z minimalnym 0,25% wzrostem.

Bukmacherzy z możliwością zakładów na e-sport

Środa przyniosła jedną dobrą wiadomość, ponieważ Nevada Gaming Control Board (NGCB) upoważniła swoich licencjodawców zakładów sportowych do oferowania rynków zakładów na więcej zawodów e-sportowych. Nastąpiło to po zatwierdzeniu ubiegłym tygodniu niektórych rynków zakładóww CS: GO ESL Pro League Sezon 11: Ameryka Północna. NGCB mówi teraz, że bukmacherzy mogą oferować zakłady na 2020 CS: GO 2020 ESL Meisterschaft, najwyższy poziom niemieckich rozgrywek ligowych oraz CS: GO, której wiosenna wersja jest obecnie w toku. Podobnie jak w przypadku poprzednich zawodów, bukmacherzy z Nevady mogą oferować jedynie zakłady zwycięzcę każdego meczu i zwycięzcę ogólnego.