NBA rozszerza umowy z Genius i Sportradar

w Świat, autor:

National Basketball Association (NBA) przedłużyła oficjalne partnerstwo w zakresie danych dotyczących zakładów sportowych w USA zarówno ze Sportradar, jak i Genius Sports Group.

Zgodnie z umowami Sportradar i Genius Sports Group będą miały prawa do dystrybucji oficjalnych danych dotyczących zakładów na NBA i WNBA wśród operatorów zakładów w USA.

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z NBA w zakresie oficjalnych danych dotyczących zakładów na NBA na rynku amerykańskim. Ponieważ zalegalizowane zakłady sportowe rozprzestrzeniają się w kolejnych stanach i ogólnie zyskują na popularności, daje nam to ogromną okazję do dalszego promowania najnowocześniejszych kanałów NBA i produktów bukmacherskich dla operatorów, jednocześnie redefiniując doświadczenie klienta dla fanów.

Steve Byrd, Sportradar.

Mark Locke, dyrektor generalny Genius Sports Group, dodał, że współpraca pozwoli dostawcy na dalsze ulepszanie produktów oferowanych graczom stawiającym na NBA.

Cieszymy się, że NBA postanowiło rozszerzyć swoją oficjalną współpracę dotyczącą danych z Genius Sports Group w USA. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie oficjalnych danych NBA, wraz z naszymi zaawansowanymi produktami i usługami dotyczącymi zakładów na NBA, dla bukmacherów w całych Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy znani na całym świecie z wprowadzania innowacji w zakładach sportowych w koszykówce, a to przedłużone partnerstwo potwierdza nasze zaangażowanie w dostarczanie najwyższej klasy wrażeń z zakładów dla fanów NBA.

Mark Locke, Genius Sports Group

NBA po raz pierwszy ogłosiło umowy bukmacherskie z oboma dostawcami w listopadzie 2018 r. Prawa do danych nie są udostępniane na wyłączność oraz nie ogłoszono czasu trwania przedłużenia.

W ciągu ostatnich dwóch sezonów Sportradar i Genius Sports Group były źródłami oficjalnych danych dotyczących zakładów na NBA, które są kluczowe dla autoryzowanych operatorów gier i ostatecznie fanów, którzy angażują się w gry NBA i WNBA poprzez zakłady. Amerykański przemysł bukmacherski dostrzegł wartość oficjalnych danych, szczególnie w przypadku zakładów na żywo, a te rozszerzenia zapewnią operatorom dalszy dostęp do naszych kanałów w czasie rzeczywistym w miarę rozwoju zakładów sportowych w całych Stanach Zjednoczonych

Scott Kaufman-Ross, szef działu fantasy i gier w NBA

Genius Sports Group ma wejść na giełdę nowojorską na drodze odwrotnej fuzji ze spółką specjalnego przeznaczenia (SPAC) dMY Technology Group. Stworzy to nową firmę notowaną na giełdzie o wartości przedsiębiorstwa wynoszącej 1,5 mld USD.