Nastroje branży hazardowej

w Świat, autor:

Raport Online Gambling Quarterly dotyczący wpływu pandemii COVID-19 pokazuje, że większość większość, bo 51 procent operatorów hazardowych uważa, że sytuacja w branży staje się w mniejszym bądź większym stopniu stabilna. Tylko 17 procent ankietowanych stwierdziło, że pandemia koronawirusa pozostaje w dalszym ciągu dużym wyzwaniem w codziennym prowadzaniu działalności. 

Raporty prowadzone są cyklicznie co kwartał i ich wyniki są bardziej optymistyczne niż na początku roku. W marcu jeszcze 36 procent operatorów uważało, że klimat biznesowy jest zły, natomiast we wrześniu taką odpowiedź wskazało 12 procent pytanych. Wzrósł natomiast odsetak spółek hazardowych, które są zdania, że sytuacje oceniają jako dobrą. W marcu było to 19 procent, a we wrześniu 33 procent. Prawie połowa (49 procent) firm spodziewa się, że w kolejnych miesiącach sytuacja będzie dla nich dobra. 

Wyniki zakładów i kasyn online

W skali całego sektora przychody z zakładów sportowych w drugim kwartale spadły o 42 procent rok do roku, a najlepiej poradziły sobie marki bukmacherskie GVC Holdings, którym udało się ograniczyć spadek do zaledwie 6 procent.

Średnie przychody z kasyn online wzrosły o 29 procent rok do roku, a najlepsze wyniki zanotowł Angler Gaming, drugi był włoski operatorem Sisal z 54 procent wzrostem.

Przedsiębiorstwa z najlepszymi wynikami i prognozami na przyszłość

Wspomniana spółka zależna Betssona – Angler Gaming zalicza się do grona największych beneficjentów ostatniego okresu. Operator odnotoł aż 73 procentowy wzrost przychodów w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku. Analitycy Online Gambling Queterly spodziewają się jednak, że spółkami, które mają szanse na najwyższy wzrost w przyszłym roku jest DraftKings i Fan Duel. Oczywiście jest to związane z dalszym otwieraniem się rynku hazardowego Stanów Zjednoczonych. Przewiduje się, że zakłady sportowe na urządzenia mobilne mają największy potencjał wzrostu w ciągu następnego roku. Następnie w kolejności jest kasyno mobilne oraz zakłady na żywo. Przy okazji należy podkreślić, że zakłady na żywo uzyskały najwyższy wynik (plus 9 procent) w porównaniu z czerwcową oceną branży.