Nagroda bukmachera William Hill dla najlepszej książki o sporcie!

w Świat, autor:

William Hill to zdecydowanie światowa czołówka, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie. Brytyjski operator, który powstał jeszcze przed II Wojną Światową, może obecnie pochwalić się przychodami na poziomie 1,6 mld i dochodem operacyjnym przekraczającym 200 milionów funtów rocznie (dane na 2018 rok), co czyni go jednym z najlepiej zarabiających sportsbooków na świecie. Jednocześnie, brytyjski buk chętnie obejmuje mecenat nad ważnymi wydarzeniami sportowymi, a jego sponsorskie portfolio obejmuje m. in. piłkę nożną, boks, darts, czy wyścigi chartów.

To jednak nie koniec jego działalności. William Hill regularnie od 1989 roku przyznaje nagrodę dla najlepszej sportowej książki roku w ramach sygnowanego własną marką konkursu Sport Book of the Year – w skrócie SBOTY. Głównym celem tego wyróżnienia jest promowanie sztuki pisarstwa sportowego, a zwycięzca tego konkursu może liczyć na nagrodę pieniężną, która w tym roku wyniesie 30 tysięcy funtów. Wśród nominacji do tegorocznego konkursu znalazło się sześć dzieł:

– Adhararand Finn ‘Rise of the Ultra Runners: A Journey to the Edge of Human Endurance‘;
– Lara Prior-Palmer‘Rough Magic: Riding the World’s Wildest Horse Race’;
– Donald McRae ‘In Sunshine or in Shadow: How Boxing Brought Hope in the Troubles’;
– Rick Reilly ‘Commander in Cheat: How Golf Explains Trump‘;
– Andy Woodward‘Position of Trust: A Football Dream Betrayed’;
– Duncan Hamilton‘The Great Romantic: Cricket and the Golden Age of Neville Cardus’. 

Sześciu finalistów zostało wskazanych przez jury, na którego czele stoi Alyson Rudd – znana dziennikarka i pisarka zajmująca się tematyką piłki nożnej, pracująca na co dzień dla dziennika The Times. Finaliści zostali wyłonieni po zawężeniu dłuższej listy, która obejmowała 14 tytułów. Chociaż wskazać faworyta do wygrania tej nagrody będzie niezwykle trudno, to jeden z autorów nieco wystaje przed szereg tego grona. Mowa tu o Duncanie Hamiltonie, który był laureatem tej nagrody dwukrotnie – w 2007 i 2009 roku. Poza nim, spośród nominowanych w tym roku pisarzy, po literacką nagrodę bukmachera William Hill sięgał jeszcze Donald McRae, który został nią wyróżniony w 1996 roku. Mimo iż w tych dwóch autorach można po raz kolejny upatrywać cichych faworytów, przewodnicząca jury stwierdziła w jednym z wywiadów, że kwestia wyścigu o nagrodę jest w tym roku jak najbardziej otwarta.

Bukmacher William Hill nie może niestety prowadzić działalności w naszym kraju, co nie oznacza, że gracze z Polski nie mogą typować meczów online. Możemy Wam polecić m. in. usługi bukmachera LVBET, który należy do najszybciej rozwijających się sportsbooków w naszym kraju, a do tego oferuje swoim klientom liczne konkursy i promocje, w tym bonus powitalny od dwóch pierwszych depozytów, oraz bonus bez depozytu przyznawany po podaniu kodu promocyjnego.