Meksyk: bukmacher 1xBet z licencją

w Świat, autor:

Znany operator bukmacherski online 1xBet zwiększa zasięg swoich działań na terenie Ameryki Łacińskiej, dzięki uzyskaniu licencji na prowadzenie legalnej działalności na obszarze Meksyku. Licencja została wydana przez Lokalną Generalną Dyrekcję Gier i Loterii, będącą działem meksykańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

1xBet ma na obecną chwilę oprzeć swoją ofertę sportową na ten kraj głównie na wydarzeniach e-sportowych oraz na zakładach internetowych i naziemnych. Łącznie bukmacher ma oferować graczom z tego kraju ponad 70 dyscyplin sportowych do obstawiania. Docelowo najważniejszym punktem w ofercie tego buka mają być dwa najpopularniejsze sporty w tym kraju – piłka nożna i boks.

Nadrzędnym celem bukmachera na rynku meksykańskim będzie uzyskanie pozycji lidera branży. Ma w tym pomóc możliwość prowadzenia zakładów naziemnych, nawiązywanie nowych partnerstw oraz umowy sponsorskie, które mają wspomóc strategię ekspansji tej firmy. Warto odnotować, że 1xBet będzie jednym z nielicznych europejskich bukmacherów prowadzących legalną działalność w tym kraju.

Rzecznik 1xBet, Juan Pablo Estremadoiro, skomentował uzyskanie licencji przez 1xBet: 

„Mamy kilka udanych projektów wdrożonych w Ameryce Łacińskiej, jednak wejście na rynek meksykański otworzy przed nami jeszcze więcej perspektyw”, powiedział rzecznik 1xBet. „To jeden z największych krajów Ameryki Łacińskiej, który rozwija się aktywnie we wszystkich sektorach. Meksyk jest jednym z centrów rozwijającej się branży LatAm i cieszymy się, że możemy tu rozpocząć pracę i wspierać pasję jego mieszkańców za pomocą naszego produktu o wysokiej jakości. Mamy ogromne plany, które zostały sformułowane po przeprowadzeniu szczegółowych badań przed wejściem na rynek i gwarantujemy, że 1xBet zrobi wszystko, aby podnieść status Meksyku w branży gier na jeszcze wyższy poziom”.

Naszym zdaniem

Meksyk to kolejny egzotyczny rynek, na którym zagości 1xBet. Niedawno informowaliśmy o ekspansji tego bukmachera na rynki afrykańskie, po tym jak uzyskał licencję na prowadzenie legalnej działalności w Nigerii. Firma ma wielkie ambicje, które stara się realizować poprzez zwiększanie swoich wpływów na rynkach rozwijających się. 1xBet znany jest ze swoich dość kontrowersyjnych praktyk marketingowych, przez co m. in. zostały rozwiązane jego umowy sponsorskie z topowymi klubami Premier League. Nie posiada licencji na działalność w Polsce, przez co korzystanie z jego usług może wiązać się w naszym kraju z wysokimi karami.

Źródło: : https://www.gamblinginsider.com/press/8820/1xbet-received-the-license-to-operate-in-mexico
https://www.igamingbusiness.com/news/1xbet-eyes-latam-growth-new-mexican-licence