Łotewski rynek bukmacherski ponownie otwarty

w Świat, autor:

Łotewski rząd podjął najdalej idące decyzje dotyczące funkcjonowania hazardu w czasie epidemii koronawirusa. 22 marca postanowiono zamknąć wszystkie placówki naziemne na mocy ustawy o zagrożeniach w celu zwalczania wirusa. Uchwalone przepisy były jednak na tyle sprzeczne, że dawały jasnej odpowiedzi czy hazard w formie online jest dozwolony. W związku z czym organ regulacyjny zwrócił się z pytaniem do ustawodawców o interpretacje przepisów.

Zakaz hazardu online w czasie pandemii

Odpowiedź była zaskakująca i zmusiła regulatora do zawieszenia wszystkich licencji hazardowych online w dniu 6 kwietnia 2020 roku. Decyzja wywołała niezadowolenie branży, która zwracała uwagę, że podjęte kroki doprowadzą jedynie do wzrostu znaczenia nielegalnych serwisów hazardowych online. Szczególnie mocno protestowała spółka Enlabs – jeden z wiodących bukmacherów na Łotwie.

Powrót do normalności

Krajowy parlament -Saeima – przyjął w tym tygodniu nowy projekt, który oficjalnie zakończył stan wyjątkowy. Ustawa została podpisana 5 czerwca i weszła w życie cztery dni później, czyli 9 czerwca. W związku z jej zapisami hazard w formie stacjonarnej i internetowej został ponownie udostępniony łotewskim użytkownikom. Na reakcję nie trzeba było długo czekać, ponieważ Enlabs od razu zapowiedział otwarcie placówek i serwisu internetowego. 

Łotwa powróciła. Teraz możemy nadal zapewniać naszym klientom najlepszą obsługę i rozrywkę. Ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić jeszcze lepszą obsługę klienta i nie możemy się już doczekać wprowadzenia zaktualizowanych i ulepszonych produktów. Zespół Enlabs wykazał się fantastyczną energią i solidarnością przez długi czas i chcę im wszystkim podziękować za ich wysiłek.

George Ustinov, dyrektor generalny Enlabs