Kolejne wzrosty przychodów we Włoszech

w Świat, autor:

Spółka Ficom Leisure opublikowała dane dotyczące funkcjonowania włoskiego hazardowego rynku online we wrześniu. Jak poinformowano w komunikacie nastąpił w tym czasie wzrost przychodów o 25,4 proc. w odniesieniu rok do roku. Tak dobre wyniki możliwe były dzięki znacznemu wzrostowi wyników zakładów sportowych oraz gier hazardowych.

Dokładne wyniki sektora kasyn

Przychody  operatorów online we Włoszech we wszystkich branżach wzrosły we wrześniu do 184,0 mln euro, z czego największy udział miało kasyno online.

Przychody kasyn wzrosły o 29,2 proc. rok do roku do 92,7 mln euro, chociaż oznaczało to spadek o 2,2 proc. w odniesieniu miesiąc do miesiąca.

Patrząc na przychody z podziałem na operatorów, PokerStars Flutter Entertainment okazał się być największym podmiotem z 12,2 proc. udziałem, wyprzedzając Sisal z wynikami na poziomie 8,2 proc. Trzecie miejsce utrzymała Lottomatica, która odnotowała wynik 7,9 proc.

Zakłady wzajemne również poprawiły wyniki

W analizowanym okrsie przychody z zakładów sportowych wzrosły o 18,6 proc. do 152,5 mln euro, przy czym warto podkreślić, że dobre wyniki osiągnęły zarówno kanały internetowe, jak i punkty detaliczne. Przychody z zakładów naziemnych wzrosły o 13,5 proc. do 76,7 mln euro, co oznacza, że ​​ich wkład przekroczył przychody online po raz pierwszy od lutego br.. Łączne 75,8 mln euro w internecie nadal stanowiło poprawę o 24,1 proc. rok do roku.

W obu kanałach we wrześniu liderem rynku był Snaitech odpowiadając za 16,0 proc. przychodów w ciągu miesiąca. Goldbet, dzięki swojemu wiodącemu udziałowi w handlu detalicznym, osiągnął za 15,5 proc., a czwarte miejsce udziały Sisalu w handlu internetowym i detalicznym łączą się z trzecim co do wielkości odsetkiem, na poziomie 12,3 proc..

Z roku na rok odnotowano również niewielkie marginalne wzrosty w turniejów pokerowych i gier gotówkowych, a liderem w tym obszarze pozostał PokerStars.