Kolejne licencje bukmacherskie w Niemczech przyznane.

w Świat, autor:

Rada Regionalna Darmstadt (RP Darmstadt), która zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem jest odpowiedzialna za proces licencyjny, zaktualizowała białą listę legalnych operatorów zakładów sportowych. Do listy zostały dopisany Interwetten i Bet3000 i tym samym dołączyły dołączyły do ​​Bet-at-home Betclic Everest jako ostatni licencjobiorcy.

Lista stale się poszerza

Trzy nowe licencje obejmują całkowitą liczbę przyznanych z 9 do 18. Bet-at-home ogłosił w poniedziałek, 2 listopada, że jego wniosek został zatwierdzony i może legalnie oferować zakłady online niemieckim klientom. Interwetten otrzymał również licencję dostępną wyłącznie online, podczas gdy Bet3000, za pośrednictwem holdingu IBA Entertainment, uzyskał zgodę na zakłady online i detaliczne.

W ubiegłym miesiącu w ramach pierwszej fali licencji – przyznanych po wniesieniu skargi sądowej przez austriackie Vierklee, która wstrzymała proces od kwietnia, przyznano między innymi licencje dla GVC Holdings, a także zezwolenia dla lokalnych gigantów Gauselmann Group i Tipico oraz austriackiej firmy Novomatic.

Nowe zasady

Wydanie licencji na zakłady sportowe nastąpiło w momencie, gdy Niemcy przygotowują się do wdrożenia nowych ram prawnych, otwierających rynek po raz pierwszy na automaty online i pokera. Produkty te zostały jednak dopuszczone do obrotu na rynku w okresie przejściowym, który rozpoczął się 15 października, dla operatorów, którzy przestrzegali środków ochrony graczy określonych w nadchodzącym Glücksspielneuregulierungstaatsvertrag (GlüNeuRStV).

Operatorzy są również zobowiązani do wprowadzenia limitu stawek w wysokości 1 euro na sloty hazardowe oraz minimalnej prędkości obrotowej wynoszącej pięć sekund do 15 grudnia.

GlüNeuRStV zrobił krok w kierunku wdrożenia w tym tygodniu, po ratyfikacji przez ministrów-prezydentów 16 krajów związkowych Niemiec na ich dorocznym spotkaniu. Musi teraz przejść przez 13 z 16 stanowych legislatur, jeśli ma wejść w życie zgodnie z planem od 1 lipca przyszłego roku.