Kindred utrzymuje wzrostową dynamikę w Q3

w Świat, autor:

Jedna z największych grup hazardowych w Europie poinformowała, że jej zdywersyfikowany model biznesowy pozwolił utrzymać trendy wzrostowe mimo niekorzystnych warunków zewnętrznych związanych w epidemią koronawirusa. 

Wyniki kindred w trzecim kwartale 2020 w podziale na kategorie gier

Przychody z wygranych brutto za trzy miesiące zakończone 30 września wzrosły o 24,2 procent, czyli do 280,7 mln GBP w ujęciu rok do roku. Złożyły się to na przychody w wysokości 120,9 mln funtów z zakładów sportowych, co oznacza wzrost o 10,5 procent w okresie, w którym z jednej strony zakończyły się sezony piłkarskie 2019-2020, a za chwile wystartowały rozgrywki 2020-21. Taka sytuacja doprowadziła do wysokiego poziomu aktywności klientów, przy czym stawki klientów wzrosły o 21,2 procent do 1,48 mld GBP, chociaż marża zmalała w ciągu kwartału do 8,2 procent.

Kasyno internetowe pozostało głównym źródłem przychodów, przynosząc 145,0 mln GBP z całkowitego kwartału, o 38,5 procent więcej niż rok wcześniej. Kindred zauważył, że pomimo powrotu sportu, aktywność klientów wokół kasyna online w dużej mierze się utrzymała i to wczasnie gdy klienci mieli dostęp do większej liczby opcji zakładów.

Poker, w okresie, w którym branża odnotowała mini-odrodzenie, również osiągnął dobre wyniki w trzecim kwartale 2019 r., uzyskując przychody o większe o 30,8 proc do 6,8 mln GBP.  Jednocześnie nastąpił spadek o 29,9 procent w porównaniu z rekordowym wynikiem z II kwartału.

Europa Zachodnia głównym rynkiem Kindred

Pod względem podziału geograficznego 61 procent. przychodów pochodzi z rynków regulowanych lokalnie.

Wejście na te rynki często ma krótkoterminowy negatywny wpływ na naszą działalność, ale wiemy, że jeśli jest dobrze zarządzany, jest to tymczasowe i że z czasem rentowność zostanie przywrócona.

Henrik Tjärnström, Dyrektor generalny Kindred Group

Europa Zachodnia była głównym źródłem dochodów Kindred, przynosząc 173,3 mln funtów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż wkład pochodzący z krajów skandynawskich, który spadł nieznacznie do 66,0 mln funtów. Jest to jedyny region, w którym odnotował spadek przychodów rok do roku.

Kolejne 25,4 mln GBP pochodziło z Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej, podczas gdy przychody z innych rynków, w tym Stanów Zjednoczonych, wzrosły prawie trzykrotnie do 16,0 mln GBP. Kindred oferuje zakłady w New Jersey, Indianie i Pensylwanii, a obecnie trwają przygotowania do wprowadzenia ich na rynek w Illinois i Iowa.

Ponieważ New Jersey i Indiana również stale rosną, spodziewam się, że Stany Zjednoczone staną się jednym z największych rynków Kindred w ciągu najbliższych kilku lat. Podobnie jak w przypadku wszystkich wejść na rynek, początkowa faza inwestycyjna koncentruje się na budowaniu bazy klientów, w wyniku czego na rynku amerykańskim negatywny wpływ na przychody miały duże kampanie premiowe w drugiej połowie kwartału.

Henrik Tjärnström, Dyrektor generalny Kindred Group