IGT przedłuża umowę z Sazka

w Świat, autor:

Dostawna rozwiązań hazardowych firma International Game Technology (IGT) wraz z czeską Grupą Sazka poinformowali, że osiągneli porozumienie, w ramach którego współpraca obu firm zostanie przedłużona o kolejne lata. Warto zaznaczyć, że oba przedsiębiorstwa łączy długoletnia współpraca trwająca od 1993 roku.

Na mocy nowej umowy, która weszła w życie pod koniec marca br., IGT będzie dostarczać produkty i usługi technologiczne za wykorzystaniem ulepszonego centralnego systemu loterii, terminali loterii nowej generacji i nowej platformy loterii cyfrowej, a także powiązanych treści i usług. IGT zamierza również przekształcić obecny system loterii Sazka w nowe rozwiązania Autora, które oferuje narzędzie analizy biznesowej i narzędzia analityczne mające na celu zwiększenie wzrostu sprzedaży, a także narzędzie przewidywania zamówień. Umowa obejmuje możliwość wykorzystania przez Sazkę platformy IGT PlayDigital PlayCommand, za sprawą której Sazka będzie mogła monitorować zaangażowanie graczy, przewidywać napływ nowych klientów i śledzić trendy technologiczne. Za sprawą tych udogodnień czeski operator będzie mógł szybciej dostosować się do nowych możliwości oraz wdrażać systemy zabezpieczeń gier.

„Wyjątkowa wydajność i niezawodność naszej platformy Aurora zapewni długoterminową innowacyjność i rozwój loterii oraz zwiększy zaangażowanie graczy, zwiększy przychody z i na końcu przyniesie korzyści Czechom.”

Declan Harkin, wiceprezes IGT

Ponadto IGT zapewni usługi techniczne wspierające system loterii centralnej, a także utrzymanie oprogramowania i telekomunikacji, zawartość gier oraz usługi doradcze w zakresie projektowania gier i marketingu.

Sazka współpracuje z IGT w Czechach od 27 lat, a budowanie tych relacji jest pozytywnym odzwierciedleniem partnerstwa Sazka Group z IGT na wielu rynkach europejskich. Nie możemy się doczekać, aby wykorzystać nowe rozwiązania w celu zwiększenia wzrostu przychodów, zapewniając jednocześnie, że będziemy nadal generować fundusze na sport młodzieżowy w Czechach.

Robert Chvatal, prezes Sazka