Hiszpański tenisista skazany za hazard

w Świat, autor:

Hiszpański tenisista Gerard Joseph Platero Rodriguez jest pierwszym zawodowym tenisistą skazanym za wykroczenie związane z zakładami sportowymi. 

4 lata zakazu gry w turniejach w zawieszeniu.

Oskarżenie dotyczyło naruszenia programu antykorupcyjnego w tenisie polegającego na uprawianiu hazardu i braku współpracy przy dochodzeniu w sprawie prowadzonym przez Tennis Integrity Unit (TIU). 25-letni Hiszpan został zawieszony na cztery lata i ukarany grzywną w wysokości 15 000 USD. Platero nie może grać ani uczestniczyć w oficjalnych profesjonalnych turniejach tenisowych ze skutkiem natychmiastowym od 30 września 2020 r. Wyrok jest w półrocznym zawieszeniu pod warunkiem, że nie zostaną popełnione żadne dalsze naruszenia tenisowego programu antykorupcyjnego.

Dochodzenie wszczęto po tym jak okazało się, że Hiszpan podczas turnieju M15 ITF, który odbył się w Pittsburghu w USA w lipcu 2019 r. postawił łącznie 75 zakładów online na mecze tenisowe, co jest zabronione przez TIU. Działający w tenisie Program Antykorupcyjny Tenis (TACP) zabrania jakiejkolwiek formy angażowania się w zakłady i obstawianie zakładów na tenisa, w tym zawierania zakładów, bezpośrednio lub pośrednio, na wynik lub jakikolwiek inny element meczów tenisowych.