GVC organizuje turniej tenisowy

w Świat, autor:

Jedna z najwiekszych na świcie grup zrzeszających marki hazardowe GVC Holdings rozpoczęła jednorazową współprace z byłym serbskim tenisistą Janko Tipsarevicem, w ramach której postanowiono rozegrać turniej tenisowy, z którego zebrane środki wspomogą walkę z koronawiusem Covid-19. Mistrzostwa Europy Wchodniej GVC Foundation, bo tak nazywa się turniej rozpoczął się 16 czerwca i potrwa sześć tygodni do 23 lipca. 

Środki przekazane na walkę z Covid-19

Grupa hazardowa GVC zobowiązała się przekazać na główny cel darowiznę w wysokości 20 000 euro, dodatkowo przedsiębiorstwo będzie wpłacać jeszcze 100 euro za każdego asa uzyskanego przez jakiegokolwiek zawodnika w turnieju. Oprócz tego poinformowano, że w trakcie trwania rozgrywek zbierane będą darowizny od społeczności tenisowej. 

W pierwszej fazie turnieju udział weźmie 100 graczy, w tym Andrey Rublev, Nikoloz Basilashvili i Kristina Mladenovic w męskiej imprezie, a także Kristina Mladenovic, Polona Hercog i Patricia Maria Tig w drabince kobiet. 

GVC będzie wspierać mistrzostwa poprzez inicjatywę GVC Global Foundation.

Celem Fundacji GVC jest wspieranie i promowanie różnych dobrych inicjatyw związanych z naszym powiązania ze sportem. W tej chwili nie ma większego wyzwania niż walka z globalną pandemią i jesteśmy dumni, że zbieramy fundusze na wsparcie osób na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Martin Lycka, GVC.

To, co zaczęło się jako sposób na aktywizację lokalnych graczy podczas pandemii, nabrało własnego życia i co niewiarygodne, że stało się tak dużym wydarzeniem. Biorąc pod uwagę okoliczności, wydaje się całkowicie słuszne, że możemy wykorzystać turniej, aby odrobić wysiłek i wesprzeć ulgę Covd-19.  

Janko Tipsarivic, organizator

Sportsradar dostarczy dane

Poinformowano jednocześnie, że dostawca danych sportowych firma Sportradar podpisała umowę z Tipsarevic Tennis Academy i wesprze turniej dostarczając rozwiązania pozwalająca na generowanie treści tenisowych na żywo bezpośrednio z imprezy. Dzięki temu użytkownicy będą na bieżąco informowani o przebiegach meczów pod względem statystycznym. Sportradar zapewnił również, że będzie odpowiadał za udostęnenie sygnału audiowizualnego, co pozwoli na transmisje czterech meczów każdego dnia dla telewizji na całym świecie.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w wydarzeniu o tej wielkości i profilu, ponieważ chcemy ułatwić powrót sportu na żywo. Szczególnie cieszymy się z możliwości dołożenia cegiełki w wydarzeniu z udziałem najlepszych tenisistów zarówno w turniejach męskich, jak i kobiecych.

David Lampitt, Sportradar