Gammbling Commission przeznacza 9 milionów funtów na GambleAware

w Świat, autor:

Brytyjski regulator UK Gambling Commission ( UKGC ) zabezpieczył 9 milionów funtów pochodzących z wpływów z kary, aby pomóc w walce z problemami z hazardem. Kwota 9 milionów funtów przeznaczona zostanie na działania organizacji charytatywnej GambleAware która zajmuje się zapobieganiem szkodliwym skutkom hazardu.

UKGC i GambleAware we wspólnym komunikacie poinformowały, że obecnie priorytetem jest, żeby usługi wsparcia i leczenia szkód hazardowych mogły w dalszym ciągu skutecznie funkcjonować na wysokim poziomie, zapobiegając dodatkowych czynnikim wywierającym presje na zachowania hazardowe w związku z epidemią koronawirusa.

Fundusz ratunkowy w wysokości 9 milionów funtów został zabezpieczony na podstawie rozliczeń branżowych otrzymanych przez UKGC. Przemysł hazardowy zapłacił 27 milionów funtów kar, które uwzględniały kary związane z brakiem działań związanych z odpowiedzialnością społeczną, interakcji z klientami i polityką zapobiegającą praniu brudnych pieniędzy.

W obecnej sytuacji, mając na uwadze potencjalne ryzyko dla brytyjskich konsumentów, przyspieszyliśmy uwolnienie finansowania dla GambleAware, aby ich praca zapobiegała szkodom hazardowym. Komisja podejmuje szeroko zakrojone działania w celu ograniczenia dodatkowego ryzyka szkód, które mogą wyniknąć z epidemii Covid19.

William Moyes, Gambling Commission

W swoim oświadczeniu UKGC podkreśliło, że udział hazardu spadł w okresie ogólnonarodowej blokady. Niemniej jednak Komisja zauważa, że istnieją dowody na wzrost korzystania z niektórych produktów hazardowych, takich jak automaty do gry online, poker, gry kasynowe i sporty wirtualne.

Z zadowoleniem przyjmujemy otrzymanie tych niezbędnych środków w tym niepewnym momencie. Kierując się wskazaniami modelu zdrowia publicznego, GambleAware zleca usługi zapobiegania uzależnieniom i leczenia na terenie całej Anglii, Szkocji i Walii we współpracy z organizacjami eksperckimi i agencjami, w tym NHS (brytyjska ochrona zdrowia).  Fundusze te umożliwią nam zapewnienie większego bezpieczeństwa wokół finansowania National Gambling Treatment Service i pomogą chronić ludzi przed szkodami wynikającymi z hazardu”.

Marc Etches, prezes GambleAware