Członkowie BGC obiecują 100 mln GBP na walkę z uzależnieniami

w Świat, autor:

Stowarzyszenie zrzeszające podmioty hazardowe w Wielkiej Brytanii Betting and Gaming Council poinformowało, że jej pięciu jej największych członków wyda 100 mln GBP (494 mln PLN) na poprawę usług leczenia uzależnień hazardowych w Wielkiej Brytanii. Bet365, GVC Holdings, Paddy Power Betfair, Sky Betting and Gaming oraz William Hill przekażą środki organizacji GambleAware, która specjalizuje się w walce z uzależnieniami w Wielkiej Brytanii. 

Ponadto operatorzy zobowiązali się do zwiększenia kwoty, którą wydają na badania, edukację i leczenie z 0,1% do 0,25% rocznych przychodów w 2020 r., a następnie 0,5% w 2021 r., 0,75% w 2022 r. I 1% w 2023 r.

Jako nowy organ reprezentujący licencjonowane zakłady bukmacherskie i gry, jesteśmy zobowiązani do podnoszenia standardów. Dzisiejsze zobowiązanie do zwiększenia finansowania jest jeszcze większym dowodem determinacji branży do poprawy jakości i zapewniania leczenia graczom z problemami

Michael Dugher, BGC

Decyzja członków BGC została przyjęta z zadowoleniem przez ministra zdrowia Matta Hancocka.

Widziałem na własne oczy, w jaki sposób hazard hazardowy może szkodzić zdrowiu psychicznemu ludzi i wpływać na życie ludzi wokół nich – i jestem zdeterminowany, aby pomóc chronić osoby wrażliwe przed jego negatywnymi skutkami. Rząd będzie nadal walczył z konsekwencjami hazardu problemowego, wprowadzając specjalistyczne usługi w ramach narodowego systemu ochrony zdrowia, które zapewnią fachową opiekę i leczenie tym, którzy jej potrzebują.

Matt Hancock, Minister Zdrowia