Christos Dimitriadis nowym CEO grupy INTRALOT

w Świat, autor:

Grecka grupa gamingowa Intralot ogłosiła, że będzie miała nowego dyrektora generalnego. Zostanie nim Christos Dimitriadis, który oprócz stanowiska CEO przejmie również fotel prezesa wykonawczego Rady Nadzorczej tej organizacji. Na stanowisku dyrektora generalnego zastąpi dotychczasowego dyrektora generalnego i jednocześnie właściciela tej firmy, Sokratisa Kokkalisa, który zrezygnował z pełnionej przez siebie funkcji.

Dimitriadis skomentował swoje powołanie następującymi słowami: „Chciałbym podziękować założycielowi INTRALOT i przewodniczącemu rady nadzorczej, Panu Sokratisowi Kokkalisowi za możliwość przejęcia stanowiska dyrektora generalnego Grupy. To zaszczyt i wielka odpowiedzialność. INTRALOT to firma o wspaniałej historii i obiecującej przyszłości. Eksportujemy technologie, produkty i usługi na całym świecie. Jesteśmy dumni z naszych spółek zależnych, które służą naszym klientom i składają się na międzynarodowy charakter naszej firmy”.

Sam Kokkalis również wypowiedział się na temat roszad na kluczowych stanowiskach grupy Intralot: „Po przejściowym okresie reorganizacji w ciągu ostatniego roku, firma ewoluowała z naciskiem na technologię cyfrową, a Pan Dimitriadis został nowym dyrektorem generalnym Grupy. Pan Dimitriadis posiada wieloletnie doświadczenie w naszej firmie, które liczy 12 lat i posiada dogłębną wiedzę na temat technologii w naszej branży. Życzę mu sukcesów w nowej roli”.

Dimitriadis od 19 lat pracuje w sektorze technologicznym. Do grupy Intralot dołączył w 2007 roku i od tamtej pory bierze czynny udział w tworzeniu jej strategii technologicznej. Był jednocześnie odpowiedzialny za zarządzanie dostarczaniem technologii i usług do 47 obszarów na całym świecie. Ponadto, brał czynny udział w tworzeniu platform firmy zajmujących się zarządzaniem ryzyka w firmie, innowacjami, prywatnością, bezpieczeństwem cybernetycznym i ochroną własności intelektualnych.

Grupa Intralot

Grecka spółka zajmująca się dostarczaniem technologii gamingowych, będąca jednocześnie samodzielnym operatorem zakładów wzajemnych. Jej działalność obejmuje 53 kraje na całym świecie. Zatrudnia przy tym około 5400 pracowników. Miłośnicy zakładów bukmacherskich w Polsce mogą kojarzyć Intralot ze współpracy z bukmacherem Totolotek S. A., który w latach 2005 – 2019 był spółką zależną grupy Intralot.

Naszym zdaniem

Założyciel i właściciel Intralot, Sokratis Kokkalis zdecydował się podzielić władzą w swoim przedsiębiorstwie. Tak utalentowany i doświadczony menedżer jak Christos Dimitriadis może tchnąć w tę międzynarodową organizację nowego ducha. Przyjdzie mu jednak prowadzić ją w czasach, w których rynek hazardowy zaczyna podlegać coraz ostrzejszym regulacjom wprowadzanym przez kolejne kraje. Nie ma jednak wątpliwości, że mając wsparcie tak biegłego w biznesie specjalisty jak Kokkalis, ma szansę osiągać z Intralot kolejne sukcesy.

Źródła: https://sbcamericas.com/2020/03/11/intralot-appoints-christos-dimitriadis-as-new-ceo/
https://www.gamblinginsider.com/news/8698/intralot-appoints-chris-dimitriadis-as-new-ceo