Caesars wysyła pracowników na bezpłatny urlop

w Świat, autor:

Należący do największych graczy w świecie kasyn naziemnych, Caesars Entertainment, podjął decyzję o wysłaniu 90% swojej kadry pracowniczej na bezpłatny urlop, po tym jak musiał tymczasowo zamknąć swoje kasyna z powodu pandemii koronawirusa.

Przymusowy urlop ma objąć zarówno kadrę pracującą w obiektach Caesars na terenie Stanów Zjednoczonych, jak i pracowników biurowych. Wszyscy oni pozostaną jednak zatrudnieni w tej firmie przez cały okres trwania zamknięcia kasyn.

Kasyna Caesars, podobniej jak wszystkie inne kasyna na terenie USA, zostały zamknięte nakazami władz poszczególnych stanów, które objęły działalność sektorów nie uznawanych za niezbędne. Ma to na celu oczywiście ograniczenie wpływu koronawirusa. Nie jest pewne jak długo wprowadzone restrykcje będą obowiązywały, jednak na chwilę obecną władze stanów Nevada i Illinois przedłużyły ten okres do końca kwietnia.

Władze Caesars zobligowały się wypłacić wynagrodzenia pracownikom wszystkich swoich obiektów kasynowych za pierwsze tygodnie od momentu wprowadzenia restrykcji. Zarząd firmy zobligował się, że będzie opłacał 100% składek swoim ubezpieczonym pracownikom do 30 czerwca lub do momentu ich powrotu do pracy. Jednocześnie, pracownicy będą mogli wykorzystać swój płatny urlop.

Dyrektor generalny Caesars Entertainment, Tony Rodio, powiedział:

„Z powodu zamknięcie naszych obiektów, podejmujemy trudne, ale niezbędne kroki mające na celu ochronę pozycji finansowej firmy oraz umożliwienie jej powrotu, gdy okoliczności pozwolą nam się ponownie otworzyć i rozpocząć przyjmowanie naszych gości i pracowników z powrotem w naszych obiektach. Firma weszła w ten kryzys z mocnymi wynikami działalności operacyjnej, które połączone z krokami podejmowanymi przez nas obecnie, są kluczowe dla przyszłości naszej firmy”.

Poza Caesars Entertainment, w ostatnim czasie na wysłanie swoich pracowników na bezpłatne urlopy zdecydowali się inne firmy z branży, w tym International Game Technology, Penn National Gaming, Scientific Games oraz Churchill Downs Corporated.

Naszym zdaniem

Kasyna naziemne należą do najmocniej dotkniętych przez koronawirusa sektorów branży hazardowej. Zaczęły być zamykane jako jedne z pierwszych i tak naprawdę nie sposób obecnie znaleźć dla nich alternatywy na prowadzenie działalności. Jedną z nich byłoby na pewno prowadzenie działalności online, jednak raczej nie wpłynęłyby one na dobrobyt pracowników obiektów naziemnych, szczególnie w dłuższej perspektywie. W lepszej sytuacji są sami klienci kasyn, którzy coraz chętniej wybierają usługi kasyn internetowych, a operatorzy igamingowi coraz więcej energii poświęcają na promocji tych serwisów. Niewykluczone, że w wyniku obecnej pandemii, wielu graczy pozostanie przy operatorach online, również po jej zakończeniu.

Źródło: https://www.igbnorthamerica.com/caesars-furloughs-90-of-staff-over-covid-19-shutdown/