Bukmacher Interwetten wchodzi na rynek nigeryjski

w Świat, autor:

Jeden z najstarszych operatorów hazardowych online, Interwetten, rozpoczyna swoją działalność w Afryce, dzięki uzyskaniu licencji na prowadzenie działalności w Nigerii. Bukmacher będzie działał w tym kraju poprzez serwis znajdujący się pod adresem WWW interwetten.ng. Pozwolenie na działalność została przyznana mu przez nigeryjską Narodową Komisję Regulacji Loterii (NLRC).

Interwetten będzie oferowało w Nigerii wzajemne zakłady sportowe i e-sportowe, a także sporty wirtualne. Będą one dostępne zarówno w wersjach na urządzenia mobilne, jak i desktopowe, a serwis internetowy bukmachera zostanie dostosowany specjalnie pod nigeryjski rynek.

Dyrektor generalny Interwetten, Dominic Beier zdążył wypowiedzieć się w temacie uzyskanej przez jego firmę licencji: „Rynek ten niesie ze sobą pewne wyzwania, ale również daje nam szereg możliwości. Entuzjazm dla sportu i zakładów bukmacherskich w tym kraju jest ogromny. Możemy stworzyć produkt o najwyższych europejskich standardach i jestem pewien, że zostanie on dobrze odebrany. Jest to prawdziwy kamień milowy w pełnej sukcesów historii Interwetten; po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy jedną z najszybciej działających firm w tej branży”.

Rynek nigeryjski wydaje się być coraz bardziej atrakcyjny dla globalnych operatorów. Niedawno informowaliśmy o wejściu na ten rynek bukmachera 1xBet, Teraz, gdy tamtejsza NRLC oraz Komisja ds. Korporacyjnych podjęły współpracę mającą na celu dbanie o przestrzeganie zasad regulowanego rynku nigeryjskiego, wydaje się, że Nigeria stanie się łakomym kąskiem dla globalnych operatorów bukmacherskich.

Naszym zdaniem

Poprzedni rok okazał się dla bukmachera Interwetten niezwykle udany i pod wieloma względami rekordowy – zanotował on wzrost na przychodów na poziomie 25% w skali rocznej, a suma postawionych przez graczy stawek przekroczyła 2 miliardy euro. Firma, która ma swoją siedzibę w stolicy Austrii, Wiedniu, chce teraz iść za ciosem i rozwijać się jeszcze szybciej, tak by po raz kolejny zanotować wysokie przychody. Rynek gamingowy w Nigerii powinien zapewnić Interwetten kolejne bodźce do wzrostów, a co za tym idzie, otworzy jego działalność no kolejne rynki w Afryce. O poprawienie wyniku z 2019 roku będzie jednak niezwykle ciężko, gdyż rok 2020 może okazać się niezwykle trudny dla całej branży gamingowej.

Źródła: https://www.gamblinginsider.com/news/8718/interwetten-enters-africa-for-the-first-time-with-nigeria-launch
https://egr.global/intel/news/interwetten-rolls-out-sports-betting-in-nigeria/