USA: Dobre prognozy dla Las Vegas na 2020 rok

w Świat, autor:

Według starszego analityka Rady Kontroli Gamingu, Michaela Lawtona, stolica amerykańskiego hazardu, którą jest Las Vegas, ma w tym roku wygenerować przychody na wyższym poziomie niż w roku ubiegłym. Wszystko to dzięki zwiększonej liczbie odwiedzin, udziałów w konwencjach i wzroście zatrudnienia w skali lokalnej i krajowej.

Spodziewany wzrost zysków z automatów i sportowych zakładów wzajemnych ma wynieść odpowiednio o 1 i 1,5 procenta. Lawton stwierdził jednak, że liczby te nie obejmą zysków z gry w bakarat. Analityk uznał, że obecny wzrost, który być może trwał będzie jeszcze dłużej, jest w dużej mierze związany z bardzo dużymi przychodami generowanymi właśnie przez rozgrywki w tę popularną grę karcianą.

Michael Lawton wyraził również swoje obawy o to, jaki wpływ na sytuację ekonomiczną Las Vegas będzie miała wojna gospodarcza pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Jego zdaniem jednym ze skutków konfliktu może być odpływ azjatyckich klientów z Las Vegas, co z kolei może również przełożyć się na niższe przychody z gry bakarat na Las Vegas Strip.

Pozytywną opinię na temat ewentualnych przychodów Las Vegas w obecnym roku ma pochodzący z tego miasta prawnik gamingowy Frank Schreck. Jego zdaniem przełomowy dla sektora hazardowego w Las Vegas był rok 2017, gdy sytuacja w „Mieście Grzechu” powoli zaczynała wracać do normy. Kolejny rok okazał się być jeszcze lepszy, a w zakończonym właśnie 2019 roku, sytuacja powróciła do stanu z 2007 roku.

„Prognozy na 2020 rok są po zakończeniu 2019 roku pozytywne, jednak wszystko zależy od tego czy gospodarka pozostanie zdrowa. Dynamika rozwoju idzie w dobrym kierunku, sądząc po nowych projektach budowlanych i ekspansji” – stwierdził Schreck.

Naszym zdaniem

Las Vegas od dziesięcioleci uznawane jest nie tylko za amerykańską, ale i światową stolicę hazardu. Po blisko dekadzie lat chudych, sytuacja „Miasta Grzechu” wydaje się powoli wracać do sytuacji sprzed kryzysu. Niemniej jasne jest, że wraz z legalizacją niektórych form hazardu przez inne stany, takie jak m. in. Indiana, stan Nevada będzie tracił swój monopol na prowadzenie działalności gamingowej. 

Źródło: https://www.gamblingnews.com/news/optimistic-outlook-for-las-vegas-gaming-industry-in-2020/