Belgijska Pro League wybrała nowego partnera bukmacherskiego.

w Świat, autor:

Wchodząca w skład giganta na rynku zakładów bukmacherskich GVC Holdings, marka bwin została nowym partnerem bukmacherskim belgijskiej ligi piłkarskie Pro League oraz Eleven Sports. Umowę podpisano na czas najbliższych trzech sezonów.

Zakres współpracy bwin

Współpraca obejmuje rozgrywki Jupiter Pro League, D1B (drugi poziom rozgrywkowy w Belgii) oraz mecze pucharowe Supercup. Operator zakładów poinformował również, że zostanie właścicielem krajowych praco to transmisji w systemie streamingowym nadawanych przez telewizję Eleven Sport. 

bwin jest niezwykle dumny, że został wyłącznym partnerem zakładów Jupiler Pro League i Eleven Sports na następne trzy sezony. Dzięki europejskiej strategii sponsorowania bwin stał się stałą wartością w świecie sportów online i kasyn. Chcemy również zbudować silną obecność w Belgii.

Steven Cartigny, dyrektor handlowy bwin

Warto przypomnieć, że bwin współpracuje już z hiszpańska La Ligą, Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej oraz z 3. Bundesligą. Oprócz tego bukmacher jest sponsorem drużyny Borussi Dortmund, Atletico Madryt, Interu Mediolan oraz Valencii. W przypadku tego ostatniego zespołu logo bwin widnieje na froncie koszulek meczowych.

Gry losowe i zakłady mogą nadać piłkarskiemu doświadczeniu dodatkowy wymiar. Jednak każdy partner jest świadomy ryzyka związanego z nieodpowiedzialnym zachowaniem. Dlatego wszyscy staramy się minimalizować ryzyko, każdy będąc świadomy własnej roli. W ramach tego partnerstwa bwin, Pro League i Eleven Sports każdy z podmiotów skupi się na ogólnej polityce prewencyjnej, ochronie zawodników i integralności piłki nożnej jako całości. Ta współpraca będzie na bieżąco oceniana w odniesieniu do celów i najlepszych praktyk określonych w umowie o współpracy między Pro League i oraz regulatorem Gaming Commission.

Pierre François, dyrektor generalny Pro League

Niejasna sytuacja w Pro League 

Władze najwyższego piłkarskiego poziomu rozgrywkowego w Belgii w maju postanowiły o zakończeniu sezonu 2019/20 i uznaniu rozstrzygnięć na postawie tabeli w dniu zawieszenia. Taka decyzja nie spodobała się zespołowi Waasland-Beveren, który zajmował ostatnie miejsce i przed ostatnim meczem miał jeszcze szanse na utrzymanie się w lidze. Klub podjął kroki prawne przeciwko tej decyzji, twierdząc, że mógłby uniknąć degradacji, gdyby pozwolono mu dokończyć sezon. Sąd zgodził się z tymi argumentami, orzekając, że Waasland-Beveren powinien zostać przywrócony. W związku z tym Pro League zgodziło się zmienić strukturę rozgrywek, tak aby rozszerzyć ją z 16 do 18 drużyn