Argentyna: miasto Buenos Aires wyda licencje na zakłady online

w Świat, autor:

Jest szansa na legalne zakłady bukmacherskie online w Argentynie, po tym jak autonomiczne miasto Buenos Aires opublikowało nowe regulacje dotyczące obstawiania sportu online.

Argentyński regulator Loteria dla la Ciudad (LOTBA) ogłosił szczegółowy plan obsługi zakładów bukmacherskich i operatorów kasyn online w Buenos Aires. Miałby on umożliwić korzystanie z tych usług 3 milionom mieszkańców tej metropolii, począwszy od ostatniego kwartału tego roku.

Działalność wspomnianych podmiotów miałaby być, póki co legalna jedynie w tym obszarze Argentyny. Niemniej, jeśli wprowadzone regulacje przyniosłyby oczekiwane korzyści, niewykluczone, że legalizacja działalności gamingowej online mogłaby zostać wprowadzona na poziomie prowincjonalnym i krajowym.

Regulator hazardowy, pod który podlega miasto Buenos Aires – Instituto Provincial de Loteria y Casinos (IPLyC) – ogłosił zeszłej wiosny plany na wydanie siedmiu licencji dla operatorów zajmujących się hazardem internetowym. Ostatecznie, po zmianie władz na szczeblu lokalnym plan ten został porzucony.

Z kolei zapisy ustawy wspomnianego wcześniej LOTBA ma obejmować wprowadzenie nieograniczonej liczby licencji dla agencji gamingowych online, które mogłyby oferować usługi jak zakłady sportowe online, wirtualne obstawianie, zakłady pozasportowe, automaty do gier, ruletka, blackjack, bakarat, poker i loterie. 

Wśród wymogów jakie operatorzy musieliby spełnić jest opłata wstępna w wysokości 30 tysięcy USD, udowodnienie, że prowadzą działalność od co najmniej 2 lat, wykazanie rocznych przychodów na poziomie 1,6 miliona USD. Ponadto wartość firmy nie mogłaby być mniejsza niż 25 milionów USD. Wydane licencje byłyby ważne przez 5 lat, a roczna opłata za nie wynosiłaby 100 tysięcy USD. Operatorzy musieliby również odprowadzać 10% podatek od ich przychodów z działalności online, a także wnieść gwarancję zgodności w początkowej wysokości 2 milionów USD. 

Naszym zdaniem

Wiele wskazuje na to, że Argentyna będzie kolejnym krajem, która wprowadzi legalizację działalności hazardowej online. Dzięki legalizacji tej formy rozrywki przez kolejne stany USA i podobnym krokom podejmowanym przez kolejne kraje, rok 2020 może okazać się niezwykle zyskowny dla operatorów gamingowych. Nie powinny w tym przeszkodzić nawet coraz szerzej wprowadzane restrykcje w krajach europejskich.

Źródło: https://calvinayre.com/2020/02/21/business/buenos-aires-city-online-gambling-betting-licenses/