888 podwaja zyski

w Świat, autor:

888 Holdings  opublikowało wyniki za pierwszą połowę roku 2020 r. Okazuje się, że firma zanotowała wzrost przychodów o 36,7 procent w odniesieniu rok do roku. Stało się to głównie dzięki wzrostowi produktów kasynowych i karcianych przy jednoczesnym ograniczeniu udziałów zakładów bukmacherskich. Dzięki temu zysk netto za pierwsze półrocze wzrósł aż o 131 procent. 

Dobre wyniki kasyn i pokera

Przychody na rynku B2C w okresie sześciu miesięcy do 30 czerwca 2020 wzrosły do ​​361,3 mln USD i głównie odpowiedzialne były za to dobre wyniki kasyna, którego udział wzrósł o 48,2 proc. do 260,0 mln USD. Gracze często wybierali równie ofertę pokerową, gdzie zanotowano wzrost o 56,3 procent. Przychody z bingo wzrosły natomiast do 21,1 mld USD, czyli o 8,2 procent.

Jedynym rynkiem, w którym odnotowano spadek przychodów w odniesieniu rok do roku były zakłady bukmacherskie. Co prawda nie był on znaczący, ponieważ wynosił jedynie 0,9 procenta w porównaniu w ubiegłym rokiem. Tak stosunkowo niski spadek przy pandemii koronawirusa możliwy był głównie dzięki dobrym wynikim w styczniu i lutym, kiedy to przychody wzrosły o 22 procent rok do roku. Część strat rekompensowana była tym, że w okresie lockdownu klienci korzystali z produktów takich jak sporty wirtualne, zakłady na rzutki, tenis stołowy i e-sport. Natomiast w maju kiedy rozgrywki sportowe powoli zaczęły być ponownie rozgrywane, nastąpił większy od oczekiwanego wzrost aktywności użytkowników. Między innymi dzięki temu w czerwcu przychody z zakładów wzajemnych były wyższe o 59 procent w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku.

We Włoszech i w Szwecji wyraźny wzrost przychodów

Patrząc na przychody według rynków, wszystkie kraje, w których obecny jest 888 odnotowały wzrost rok do roku, (z wyjątkiem Hiszpanii gdzie przychody spadły o 2,1% do 32,6 mln USD.)

Największy wkład w wyniki firmy pochodzi z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (z wyłączeniem Hiszpanii i Wielkiej Brytanii), gdzie przychody wzrosły o 35,4% do 156,3 mln USD. Wzrost w segmencie był napędzany przez kasyna i pokera, szczególnie we Włoszech, gdzie przychody wzrosły o 51 procent rok do roku, oraz w Szwecji, gdzie przychody wzrosły o 123 procent.