Superbet uzyskał licencję na serwis bukmacherski online

w Polska, autor:

Superbet to bukmacher, który największą popularnością od lat cieszy się na rynku rumuńskim, gdzie posiada obecnie ponad 1200 punktów przyjmowania zakładów i należy do największych pracodawców w tym kraju. Początki tej sieci datuje się na 2009 rok. Od tamtego czasu znacznie rozszerzyła swoją działalność, wzbogacając swoją ofertę m. in. o internetowe serwisy bukmacherskie i kasyna online. W 2019 roku mniejszościowy pakiet rumuńskiej firmy przejął globalny fundusz inwestycyjny Blackstone

 Od 2017 roku rozwija swoją sieć punktów stacjonarnych w Polsce, która ma stać się przyczółkiem do ekspansji na kolejne rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Na chwilę obecną posiada 75 punktów naziemnych na terenie naszego kraju, głównie w dużych i średnich miejscowościach. W kwietniu tego roku zarejestrowany w Katowicach polski oddział firmy wystąpił do polskiego Ministerstwa Finansów z wnioskiem o przyznanie licencji na prowadzenie zakładów bukmacherskich przez Internet

W ostatni piątek, tj. 18 października 2019 roku, Superbet uzyskał licencję polskiego MF na sprzedaż swoich usług przez Internet na terenie Polski. Oznacza to, że będzie mógł nawiązać walkę z potentatami na naszym rynku, takimi jak Fortuna czy STS. Czy uda mu się uszczknąć dla siebie wystarczająco dużą część rynku, by móc myśleć o generowaniu przychodów? Czas pokaże. Faktem jest jednak, że rynek zakładów bukmacherskich nad Wisłą cały czas się rozrasta i żeby wyprzedzić konkurencję w wyścigu o klienta trzeba rzeczywiście oferować coś specjalnego.

Nowelizacja zapisów tzw. ustawy hazardowej nieco zliberalizowała nasz mocno regulowany rynek – w samym 2019 roku, poza Superbet, licencję na prowadzenie zakładów bukmacherskich uzyskali jeszcze OKBet, BestBet i Noblebet. Ten ostatni zdążył już uruchomić swoją stronę internetową i wraz z eWinner należy do najmłodszych bukmacherów online na polskim rynku.

Naszym zdaniem

Rozwój branży bukmacherskiej w Polsce w ostatnim czasie zyskał sporo dynamiki. Mimo iż nie każdemu to odpowiada, jasne jest, że ta branża może dostarczyć ogromnych środków do naszego wspólnego budżetu, które później mogą zostać spożytkowane dla dobra ogółu. Pozostaje liczyć, że polscy typerzy coraz chętniej sięgać będą po usługi legalnych bukmacherów, a szara strefa będzie w dalszym ciągu się kurczyć, w czym pomóc może dalszy wzrost konkurencyjności tej branży nad Wisłą. Pozostaje cieszyć się, że kolejny legalny bukmacher zacznie świadczyć swoje usługi online.