Watford FC i Sportsbet.io zorganizują Crypto Cup

w Sponsoring, autor:

Bukmacher Sportsbet.io i klub piłkarskiej Premier League, Watford FC, zorganizują na koniec sezonu 2019/2020 angielskiej Premier League turniej piłkarski Crypto Cup. Wydarzenie odbędzie się na należącym do tego klubu stadionie Vicarage Road, 16 maja tego roku. Impreza, oprócz turnieju piłkarskiego, obejmować będzie szereg innych atrakcji.

Jednym z głównych wydarzeń tego dnia będzie debata na temat Bitcoina, w ramach której przedsiębiorcy, eksperci i inni mówcy będą omawiać najważniejsze sprawy dotyczące społeczności kryptowalut. Jednym z nich będzie decyzja zarządu Watford FC o umożliwieniu płatności Bitcoinami w ich sklepie online.

Dyrektor generalny bukmachera Sportsbet.io, Tim Heath, wypowiedział się na temat tego wydarzenia: „Po zauważenia jak wielki wpływ na zwiększanie świadomości na temat kryptowalut miało sponsorowanie piłki nożnej, nie możemy więc doczekać się kolejnych wspólnych działań w tym temacie z Watford FC. Udział w debacie, która odbędzie się tego dnia, z fanami i ekspertami, na temat tego jak wyglądała będzie przyszłość adaptacji kryptowalut i okazja do przebywania na Vicarage Road, będzie wspaniałym przeżyciem dla wszystkich, którzy wezmą w niej udział”.

Turniej piłkarski na stadionie Watford rozgrywany będzie w systemie kołowym i będzie miał charakter charytatywny. Ponadto, każdy z biorących udział w turnieju zespołów będzie miał okazję przeprowadzić przedmeczową rozmowę z jedną z legend tego klubu.

Dyrektor handlowy Watford FC, Paul O’Brien dodał: „To pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane przez Watford FC, przez cały sezon z wielką przyjemnością gościliśmy społeczność krypto podczas dni meczowych na Vicarage Road, poprzez nasze partnerstwo ze Sportsbet.io i sponsoring Bitcoina na koszulkach. Teraz, w maju będziemy wspierać to partnerstwo specjalnym dniem, który pozwoli społeczności krypto zagrać na naszym stadionie, a jednocześnie zaangażować się w dyskusję, edukację i zabawę”.

Naszym zdaniem

Współpraca klubu Watford FC z bukmacherem Sportsbet.io ma charakter szczególny, gdyż jednym z jej głównych założeń jest promowanie kryptowaluty Bitcoin. Mimo iż rynek krypto nie został do końca ustabilizowany, wydaje się, że właśnie w tym kierunku rozwijać się będą płatności, a Bitcoin już teraz należy uznać za walutę przyszłości. Inicjatywy takie jak Crypto Cup z pewnością przyczynią się do uświadamiania konsumentów w tym temacie. Jednocześnie, na współpracy z bukmacherem zyskuje sam klub, który musi dbać o finanse, by móc utrzymać się w Premier League.

Źródło: https://sbcnews.co.uk/sportsbook/2020/03/04/sportsbet-io-and-watford-team-up-to-host-crypto-cup/